Kwietnia 24, 2024, 11:40:30 am
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: Selekcja kart z dodatków fanowskich  (Przeczytany 18996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Selekcja kart z dodatków fanowskich
« dnia: Marca 22, 2008, 11:57:18 am »

Zapraszam do dyskusji na temat: które z kart z dodatków fanowskich możnaby dołączyć do naszych rozgrywek.

Wrzucajcie tutaj swoje propozycje z ewentualnymi poprawkami przystosowującymi je do zasad 1st ed. Przedyskutujemy czy dana kart niczego nie schrzani itp.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2008, 01:00:51 pm »

ciekawy temat, mysle ze warto rozpocząć dyskusje, ja wstępnie dołączyłbym Ragnarok bo to nie jest dodatek fanowski (chyba ze sie myle) a dodatek którego nie zdarzył nikt oficjalnie wydać.
ale na razie sie dobrze nie zapoznałem z tematem ale z checia się wgłębie

gdyby ta dyskusja prowadziła do druku kart to mam mozliwosc sie tym zająć,
mam kilka znajomych drukarni w Lbn, kumpel pracuje w studiu graficznym przygotowywującym projekty do druku, zreszta pracowałem przez jakis czas w drukarni ;)
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2008, 01:36:25 pm »

Co do druku - o ile byłaby mozliwość w miarę tanio wykonać karty na jakiś w miarę sensownym papierze zbliżonym do oryginalnych to możnaby drukować. Jeśli nie - każdy może wydrukować na byle czym i grać wkładając karty w koszulki jak to do tej pory ludzie robią z kartami z Morta FR - wkładają z przodu angielskie wersje. Co do Ragnaroka - cały dodatek na pewno nie przejdzie :)
1. Jest on przeznaczony do drugiej edycji, więc pewnie nie wszystko da się przerobć
2. Nie wszystkie karty mają sens ;)

Możemy w sumie dyskutować dodatkami - zacznijmy więc od ragnaroka. Co z tego dodatku widzilibyscie na naszych turniejach? :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2008, 01:50:17 pm »

Cały Ragnarok jest strasznie szitowy. Może z 10% się nadaje.

Mi w tej chwili przychodzą do głowy karty do mojego Bractwa :P - Romanovian Burreaucracy i Curia Library. Ale raczej przegięte są jak na początek :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2008, 03:25:50 pm »

Jak znajdę chwilkę, to przejrzę ten dodatek i coś wybiorę. Pare kart wydaje mi się być ciekawych- np Divine revelation czy jakoś tak - to wybieranie losowej karty z SB. Nie ma kart, które dają coś losowego z SB, więc byłoby ciekawie :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 25, 2008, 10:53:32 am »

No proszę, proszę, wreszcie zainteresowanie homemadeami.
Tak się składa że trochę sie na tym znam i wiekszość tych fanowskich dodatków już mam w posiadaniu :)
Ragnarok jest oczywiście całkowicie fanowski, nadzorownay przez Marco Bertarelliego a pisany przez grupę DoomTrooper Underground.

Imponującą wiedzę na temat Homemade expansions ma kolega Koszal, nie wiem czy jeszcze bywa na Forum, ale jeśli rozmawiać o fanowskich dodatkach i ich produkcji, to tylko z nim :)

Chętnie się włącze do dyskusji na tematy związane z dodatkami fanowskimi.

PS. Osobiście podczas gier używamy tych kart i muszę przyznać że odkąd to robimy, granie w Doom Troopera nabrało nowego smaku. Polecam. :)
Zapisane
mmm...

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 25, 2008, 01:32:06 pm »

czemu szitowy, zawsze to troche wojów i kilka kart wiecej :) ragnarok fanowskim dodatkiem ? na pewno ?
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 25, 2008, 05:50:34 pm »

czemu szitowy, zawsze to troche wojów i kilka kart wiecej :) ragnarok fanowskim dodatkiem ? na pewno ?

Napisałem, że jako całość jest szitowy. Spróbuj sobie pograć przeciw talii na Dark Removal albo Conductive Plates. Mishima na Shadow Infiltrator też mogłaby zbytnio rzeźniczyć.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 25, 2008, 09:18:29 pm »

No właśnie nie wiem kto jest autorem. Podejrzewam, że nie DT Underground jednak. Jak kiedyś gadałem z nipą i pytałem po co niektóre karty powstały, to odsyłal mnie do Wintera ;) Jak już gdzieś pisałem - Ragnarok można było znaleźć w oficjalnych katalogach stuffu związanego z MC - Warzone/Doom Trooper - mimo, że nigdy nie zostal wydany, to gdzieniegdzie istniała teoretyczna możliwość zamówienia tych kart. TO jednak chyba robota Wintera... Przynajmniej w większości.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 26, 2008, 09:00:53 am »

Nie widzę problemu grania przeciw talii na Dark Removalach albo Conductive Plates,tym bardziej na Shadow Infiltratorach; mogę Ci wskazać po 5 lepszych Harmonii/Ekwipunków/Wojów z "normalnych" edycji DT.
Ragnarok to dodatek fanowski, być może Winter maczał w nim palce i faktycznie można odnieśc takie wrażenie przeglądając karty z tego dadatku oraz Dementii; czuć w nich klimat starego DT. Wszystkie kolejne Homemady zawierają już całkiem dużą ilość wariacji które nie wszystkim mogą przypaść do gustu.
Proponuje jednak zwrócić uwagę na karty z Skull Seekers, które w bardzo przyjemny sposób rozwijają i ułatwiają grę Czaszkami (The Megabody Plan, Strangehold Over Luna, Precious Merchandise i Stealthcraft z Heresy), albo wprowadzają w sensowny sposób możliwość gry Kultystami (Sect temple, Changeling Conspiracy, Brutus The Cultist z Skull Seekers). Zresztą takich przykładów jest wiele :)

Zapisane
mmm...

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 26, 2008, 10:42:26 am »

Zgadzam sie z Orłem - Ragnarok jest dodatkiem fanowskim - mozna z reszta porównać sobie liste kart fanowskich z lista i opisami kart na stronie wintera pod tym linkiem: http://www.thewinternet.com/doomtrooper/lists/ragnarokspoiler.html
A teraz wszyscy sie zapoznaja z dodatkami i wrzucamy nowe karty :) W koncu kiedys musiala nadejsc nowa era :) (od razu napisze, zeby nikt nie zapomnial o graniu bez dodatkow ;) )
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 26, 2008, 04:27:28 pm »

moim zdaniem granie z dodatkami to temat na osobną rozgrywke na turnieju
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 29, 2008, 10:50:45 pm »

To wróćmy może do syskusji na temat tego jakie karty ewentualnie nadają się do dołączenia ich do naszych "oficjalnych" gier.
Z Ragnaroka moim zdaniem nadają sie tylko te 3, żeby zaakceptować je dokładnie w takiej formie w jakiej je wykonano:




Jakieś inne propozycje albo komentarze? Od razu mówię, że nie chciałbym iść w tą stronę, żeby włączać karty zbędne, takie, które mogą być zrobione bardziej w stylu MC (np strasznie nie podoba mi się Headhunter - jest badziewny, a móglby być ciekawą postacią), karty z udziwnieniami typu "Misja, Taktyka", zbyt podobne do tych, które już są, Karty, które mogą powodować errory no i te, które są powiązane i przewidziane dla 2nd ed ;)

EDIT: Pomyłka - dokładnie w takiej formie jak pokazano nie bardzo można to opublikować, więc trzebaby lekko pooprawić ;) Ale do poprawy są szczegóły, nie natomiast sens kart.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2008, 10:57:35 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 30, 2008, 12:07:00 pm »

Moim skromnym zdaniem oczywiście można uwzględnić karty z już istniejących dodatków ale czy nie lepiej zrobić to na końcu kiedy zabrakło by już nam pomysłów ? Sam Preto piszesz iż z Rangaroka fajne są tylko te 3 poniżej przedstawione karty tak więc wynika z tego iż (jak mniemam to włosi ?) lepiej wymyślać już coś własnego. Zawsze przecież jest kilku graczy którzy mogą zrobić swoje karty i mogą zamieścić je na forum dla oceny.
Tak myślę sobie jeszcze że:
1 karty powinny być w języku ang.
2 jesli preto ma namiary na bonera czy nie można by delikatnie popytać czy nie zechciał by jakoś tak nieoficjalnie wydrapać dla nas kilu wzorów kart.

Oczywiście wszystko do dyskusji  ;)
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 30, 2008, 01:44:26 pm »

Ja bym jeszcze rozważył dodanie Age of Progress i Security Installation.

A ten Blitzkrieg może być wg mnie nieco za mocny dla Bauhausu z Przerażającymi Znakami.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry