Kwietnia 25, 2024, 04:26:11 pm

Autor Wątek: Selekcja kart z dodatków fanowskich  (Przeczytany 19001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 30, 2008, 02:37:13 pm »

Cytuj
ale czy nie lepiej zrobić to na końcu kiedy zabrakło by już nam pomysłów ?
Moim zdaniem powinno to iść w parze. A to dla tego, że raczej wymyślone przez nas nie powinny wyglądać tak samo jak te z dodatków nieoficjalnych, a skoro już jakiś ciekawy pomysł się pojawia w tych dodatkach, to musielibyśmy z niego całkowicie zrezygnować.



Cytuj
tak więc wynika z tego iż (jak mniemam to włosi ?) lepiej wymyślać już coś własnego.
Włosi wzięli to co jest i dorobili swoje - co popieram :) Tylko, że Włosi wzięli wszystko jak leci, bo grają w 2nd ed. My tego zrobić nie możemy, a ponadto wolałbym uniknąć wykorzystywania wielu bzdurnych kart i tych powodującycj errory. Wybierzmy więc to co jest ciekawe ze wszystkich dodatków jakie już są, dołóżmy własne karty i gotowe ;)

Cytuj
Age of Progress i security Installation
Takie w sumie Wykrycie Agentów - odpowiedź na przekleństwo algerotha - też się zastanawiałem, ale ostatecznie odrzuciłem - się zobaczy. Zobaczymy co na to jeszcze inni.
Co do SI - w sumie też nie jest złe. Nie ma za wiele kart, przed, ktorymi to broni, ale jak ktoś się boi wróżby to w sumie może mieć :)
Jeszcze jakieś inne karty byście widzieli z Ragnaroka?

Jeszcze co do języka. Ja jestem za językiem angielskim z tego powodu, że nie będzie mi się pewnie chciało przerabiać wszystkich kart jakie zaadoptujemy :) Po drugie - angielskimi kartami można zawsze się dzielić z ludźmi zza granicy. Jakbyśmy stworzyli jakąś większą ilość i wydrukowali porządznie, to możnaby sprzedać to do Włoch czy w inne lokacje.


Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 30, 2008, 06:20:21 pm »

A moze by tak z innych dodatków równiez poszukac co ciekawszych kart? Mnie osobiscie bardziej od specjałek interesuja wojownicy. W Ragnaroku jest ich raczej nie wielu. Zdecydowanie wiekszy wybór jest w CorpWarsie czy Heresy. Głownie chodzi mi o wojow dzieki którym moznaby wykorzystac zupełnie nie grywalne dotad Marsjanskie Duchy i inne Zachodzace słoncem badziewia :).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 30, 2008, 08:34:43 pm »

Jasne - będziemy szli po kolei :) Ale powiem już teraz, że wojownicy z reguły mi się nie podobają, bo niekoniecznie mają cokolwiek wspólnego ze światem MC. Albo są zmyśleni, albo są kimś innym niż być powinni itp - sam mam zamiar zrobić trochę kart na podstawie książek do MC - zarówno do WZ, RPG'a i trylogii Apostle of Insanity - chciałbym, że w miarę możliwości tworzeni bohaterowie, dary, sztuka i inne takie miały poparcie w książkach. Na pewno też pojawią się bohaterowie do Huzarów i takich tam badziewi ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 31, 2008, 07:53:04 am »

A znajdą się jakies karty/bohaterowie dla krwawych beretów? (i w ogóle dla Imperialu, bo ta korporacja mi się strasznie podoba, ale ciężko jest z niej coś fajnego zrobić :(  )
Zapisane

Saladin

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 05, 2008, 10:14:38 am »

no my w czechach wydrukowalismy sobie ragnarok (nie caly bo przez pomylke jako wzor, mielismy niepelna wersje) a nie co przez 20 kart wlasnych homemade. z graniem tych kart nie sa zadne problemy :) paru ludzi prubuje grac i s kartami z drugiej edycji, prawda jest ze wiekszosc wojovnikuw z drugiej edycjy wiecej nadaje sie do hry niz te z pierwszej. no jezeli chcecie z kazdej edycji brac po dwie trzy karty to myslem ze to na nic. ragnarok wydrukowalbym caly, u innych dodatkuw zalezy niektore nowe typy kart tez mi sie niepodobaja :)  ale jesli pujdziedzie droga trzymania sie historii swiata MT to zkonczycie na tym ze grac w nieoficjalne karty nikt niebedzie chcial grac :) u nas takze znalazlo sie pare takich modrali, ktorzy nie chca grac w nic co niestworzyl ich bod "brian winter" :D i tylko dzieki nim zostalo u wydrukowania wiekszosci kart z ragnaroku i paré wlasnych homemadow. dlatego tez juz przez rok leza w pc przetlumaczone karty z drugiej edycji i reszta kart ragnaroku przygotowanych do druku.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 05, 2008, 11:59:56 am »

Cytuj
ale jesli pujdziedzie droga trzymania sie historii swiata MT to zkonczycie na tym ze grac w nieoficjalne karty nikt niebedzie chcial grac
Szczerze powiedziawszy to nie zorumiałem nic, a nic tego argumentu :) O co chodzi? Wymyślanie nowych bohaterów i jednostek, które nie mają nic wspólnego ze swiatem MC dla mnie mija się z celem - nie chce zrobić z DT czegoś takiego jak zrobili Włosi.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Saladin

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 05, 2008, 01:02:15 pm »

nieznam swiatu MTCH tak jak ty... a czy doteraz vszystkie wydane karty - BOHATEROWIE, znajduja sie w tym swiecie?? a sa w szyscy w ten samy czas na swiecie albo Valerie Duval miala by byc pozniej po Vincovi i tak podobnie :)))) kazdy novy dodatek mial jakas nowa jednostke....

dla mnie obojetne czy bohater husar bedzie sie nazywal Eduard Tilke lub Ernest Lustig, glownie aby byl husarem i pryniosl cos nowego do hry dla jednostki husar. To tylko przyklad.

w nowych dodatkach nie ma az tyle nowych jednostech ale sa tam glownie wojownicy ktorzy wzpieraja inne jednostki.... (nie dotyczy dodatku s Atlantyda - ta jest do gowna :)))
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2008, 01:08:00 pm wysłana przez Saladin »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 05, 2008, 01:39:35 pm »

Wszyscy pojawiający się dotychczas bohaterowie w większym bądź mniejszym stopniu pojawiają się albo w Kronikach - RPG, Warzone, lub książkach/komiksach z serii Mutant Chronicles. Co do zgodności czasu - tego dokładnie nie wiem, aż tak nie znam tego świata, chociaż zakładam, że pewnie byłyby pewne rozbieżności pomiędzy książkami RPG a serią Apostle of Insanity chociażby.

Cytuj
dla mnie obojetne czy bohater husar bedzie sie nazywal Eduard Tilke lub Ernest Lustig, glownie aby byl husarem i pryniosl cos nowego do hry dla jednostki husar. To tylko przyklad.
Dla mnie nie jest to obojętne - jeśli w całym świecie MC lub dowolnej edycji warzone nie będzie żadnej postaci nadającej się na bohatera Huzarów, to pewnie takiego wolałbym nie widzieć :) Chociaż w takim przypadku mógłby na to się zgodzić :) Ale pewnie możnaby zrobić karty w stylu Wenusjański Szeryf, która nie będzie bohaterem. Jest ogromna ilość wciąż niewykorzystanych jednostek i bohaterów w świecie MC i dopóki wszystkie pomysły nie zostaną wykorzystane to nie widzę sensu tworzyć własnych pomysłów na Bohaterów lub jednostki - można śmiało tworzyć karty specjalne lub inne karty, niespecyficzne dla świata MC. Wciąż jest cała masa Ekwipunku, Darów, Sztuki, Reliktów, Bohaterów, Wojowników, którzy nie zostali wykorzystani.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 19, 2008, 01:12:23 pm »

w którymś temacie była dyskusja o druku kart, albo ślepym albo wyleciała ;)
więc tu napisze czego się wstępnie dowiedziałem od kumpla pracującego w studiu przygotowywującym materiały do druku :
karty które robimy sami lub te które są w tym temacie z Ragnaroka nie nadają sie jakościowo do druku, teoretycznie można je poprawić z tego co jest ale praca żmudna a oddanie tego do studia na przygotowanie w takiej postaci nie wchodzi w grę ponieważ studio bierze 50zł/h pracy

Jest na to inna rada, wydaje mi sie ze grafiki z Ragnaroka pochodzą z komiksu Golgotha
chcąc zatem przygotować je do druku potrzebujemy skanów komiksów bardzo wysokiej rozdzielczosci na profesjonalnym skanerze
cena to 1,5zł za MB (bynajmniej nie chodzi o metr bieżący:) więc koszt skanu jest kosmiczny
dobra, to jeszcze mozliwe ze mógłbym przeskoczyć (kwestia znajomosci)
ale komiks do skanu zapewne trochę ucierpiałby bo trzeba go rozebrać na kartki
podobnie rzecz sie ma z ramkami ale tu przynajmniej jest z czego skan robić

Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 19, 2008, 01:22:31 pm »

Profesjonalny druk w ogóle odpada moim zdaniem z powodu kosztów. Myślę, że można się zadowolić cyfrowym drukiem na jakimś papierze lepszej jakości - gramatura/faktura. Skanowanie komiksów nie ma sensu większego, bo w komiksach są text-chmurki itp, czego nie ma na grafikach. Poza tym - co to za wymagania ze strony studia??:D Drukują to na handel własny czy na zamówienie? :) Skoro na zamówienie, to co ich obchodzi jakość i skąd takie wymogi? Z reguły to klient wybiera parametry jakości itp.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 19, 2008, 07:44:36 pm »

To nie tak, nie są to wymagania studia tylko luzne uwagi przy browarku kumpla który tam pracuje i przedstawił mi jak to sie robi profesjonalnie,
A co sie robi z dymkami to pokaże w karcie na maj ;) Efekt który osiągnąłem mnie zadowala

btw otwórz komiks i zobacz ze Divine Revelation jest wycięte z komiksu tak jak i Fury of Revenge.
Chyba ze jest jakiś dostęp do grafik
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 24, 2008, 10:39:29 pm »

Co z ta selekcja ? robi ktos cos jeszcze czy zajmujemy sie na calego naszym dodatkiem ?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 25, 2008, 08:40:58 pm »

Naszym, nienaszym - ja bym w sumie wszystko do jednego worka wrzucił. Ja się nie zajmuje bo nie mam czasu specjalnie i pewnie będzie tak jeszcze przez jakieś półtora roku ;)

Żeby mi się chciało coś robić to bym musiał jeszcze mieć jakikolwiek odzew od innych, bo takie ciągnięcie wszystkich na siłę to mi się już znudziło.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 11, 2008, 05:04:03 pm »

A co robimy z już istniejącymi dodatkami fanowskimi? Bo myślę, że dużo kart można by wykorzystać.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Selekcja kart z dodatków fanowskich
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 11, 2008, 05:06:35 pm »

No właśnie dyskutujemy na razie nad Ragnarokiem i jest może 5 kart, które mają sens :) na razie dyskusja lekko utknęła...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.