Kwietnia 20, 2024, 10:16:12 am

Autor Wątek: Konkurs - kwiecień  (Przeczytany 16329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Konkurs - kwiecień
« dnia: Marca 22, 2008, 01:39:19 pm »

Wstawiajcie tutaj swoje propozycje kwietniowych homemade'ów. Jako fotki lub linki do odpowiednich serwerów. Termin zgłaszania upływa 10 IV 2008 o godznie 23:59, ewentualnie zgłoszone o 0:00 też będa brane pod uwagę ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 25, 2008, 06:01:01 pm »

Mógłbyś ewentualnie podać gdzie można znaleźć puste wzory kart do zapełnienia  ;)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 25, 2008, 09:15:29 pm »

http://www.thewinternet.com/doomtrooper/constructionkit.html

Tutaj znajdzie wzory kart. Za jakiś czas pewnie wrzucę na forum własne wzory lepszej jakości. :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 26, 2008, 06:55:18 pm »

No to jako że nikt nie zaczoł to może ja zacznę  ;D

Wkradł mi się chochlik drukarski ale to i tak pikuś w porównaniu z ziemią ojczystą mars tak więc do boju forumowicze  ;)

Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2008, 10:37:48 pm »

ja swoja karte zamieszcze jak mi ktos powie jak takie ladne kolko wyciac zeby pasowalo do wzoru  ;)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 03, 2008, 10:49:53 pm »

Jak masz konstruktor kita, to masz tam pliki w formacie tif. Wystarczy odpalić Painta, otworzyć obrazek, z którego chcemy zrobić grafikę, otworzyć opowiednią formę z kita. Zaznaczasz formę narzedziem do zaznaczania, wcześniej ustawiając kolor we wnętrzu karty jako kolor tła (można to zrobić klikając na ten kolor prawym przyciskiem myszki, z zaznaczonym narzędziem eyedrop - taki zakraplacz :) ). Potem nakładamy to co wycięliśmy na wybraną grafikę i ustawiamy opcję przezroczystości koloru tła (jak masz zaznaczony jakiś element, to na pasku narzędzi na dole pojawiają się dwie opcje - jedna z nich powoduje, że w wyciętym fragmencie, kolor tła staje się przezroczysty). Ustawiasz formę we właściwej pozycji i tyle. Można to zrobić niemal w każdym programie graficznym w ten sposób, albo na kilka innych - w bardziej zaawansowanych można to oczywiście zrobić lepiej z wykorzystaniem warstw, ale tego mi się nie chce opisywac ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 04, 2008, 10:41:07 pm »

a oto i moja karta, pojecia nie mam jak ją tu zaaplikować wiec wklejam link do downloadu
http://rapidshare.com/files/104899106/kiss.jpg.html
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 04, 2008, 10:51:51 pm »

Na forum przydałoby się jeszcze pare poprawek - avatary i galeria :) Możnaby wtedy pliki zamieszczać we własnych galeriach jak to kiedyś bywało i wrzucać linki do kart, albo po prostu pisać, która karta z galerii startuje - nie wiem niestety jak dodać coś do galerii ;)

A oto karta Troublestartera:

Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 05, 2008, 06:33:32 pm »

dzieki pretorianstalker za rady, jakos sie udalo.
oto moja karta:



zasada karty jest prosta. jesli mamy jakiegos bohatera to za zycia stawiamy mu pomnik. wzrasta dzieki temu jego status. gdy zginie badz zaginie nie zostanie zapomniany i nadal bedzie wplywal na swych ziomkow.

przyklad dzialania
sgt mcbride - za zycia dostaje +10 do wartosci, jesli zginie badz zostanie odrzucony dolaczamy jego karta do monumentu, a berety nadal otrzymuja +1 do WW i S. zadne karty nie moga juz wplynac na karte sgt mcbride.

eva velmonte - za zycia jw. gdy zginie dolaczamy jej karte do monumentu. nie daje to jednak nic poza tym, ze przeciwnik nie moze juz jej wystawic. (przyklad ten ma ilustrowac sytuacje, w ktorej bohater moze cos "zrobic" - monument nie daje mu tej mozliwosci posmiertnie)

mam nadzieje, ze wszystko jest jasne. pewnie zaraz znajdziecie pelno bledow, no ale trudno.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 10, 2008, 12:57:56 am »




Inspirowane Darem Algerotha z podręcznika Mutant Chronicles - Algeroth.



Skoncentrowałem się na efekcie strachu oraz możliwości teleportacji do Cytadeli. Zsyłany za trzy akcje, gdyż w opisie jest wzmianka, że portal otwiera się przez 5 rund (cokolwiek to znaczy). No i koniecznie chciałem użyć tej grafiki, bo prawdopodobnie tylko ja na forum mam do niej dostęp ;) Chciałem żeby wytłuszczone zdania brzmiały tak jak na Portalu Uzdrawiającej Ciemności oraz Łączu Nekrowizyjnym tj. Gift of Algeroth. May only be bestowed on a Nepharite of any Apostle (even non-Algeroth), ale się nie zmieściło :P, więc ująłem to krótko i zwieźle.

Tłumaczenie: PORTAL STRACHU
DAR ALGEROTHA. ZEŚLIJ NA NEFARYTĘ POŚWIĘCAJĄC TRZY AKCJE.
Za każde 5A, jeden wybrany Wojownik nie może wykonywać żadnych Akcji (oprócz Akcji Ukrycia oraz Przenoszenia) do początku twojej następnej tury.
Nefaryta może korzystać z efektów Cytadel walcząc w Strefach Walki.

W przeciwieństwie do P.U.C. i Łącza Nekrowizyjnego z tego Daru nie mogą korzystać Nefaryci nie-Algerotha, o ile nie uzyskają dostępu do Darów Algerotha.

P.S. Męczyłem się z tym w Paincie jakieś 4 godziny ;D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2008, 11:55:11 am wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 10, 2008, 07:30:17 am »

Idealna karta dla Valpurgiusa ;)
A skąd masz tę grafikę? Bo ja mam kilka pmysłów na karty, ale z tych ogólnodostępnych obrazków to jest zrobione większość kart dooma.  :(
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 10, 2008, 11:52:41 am »

Nie robiłem jej pod Czaszki, raczej pasuje do Alakhaia. Grafika jest skanem z planszy do Siege of the Citadel :D Jakbym się choć trochę znał na obróbce graficznej to efekt byłby zapewne lepszy.

Zawsze można przerobić już gotowego homemade'a zmieniając tylko tytuł i działanie. Tak początkowo planowałem robić.
Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 10, 2008, 08:45:25 pm »



Oto moja propozycja... miałem wystawić coś innego, ale mam problemy z komputerem i internetem. Mam nadzieję, że ŁAZIK Wam się spodoba.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2008, 08:49:00 pm wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 10, 2008, 08:53:32 pm »

Jak ktoś miał zainstalowane GE to w cache ma obrazki pasujące idealnie do kita :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 11, 2008, 07:44:42 pm »

teraz tylko nalezy poczekac na werdykt jury i wstawiac karty na nastepny miesiac :)
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle