Kwietnia 23, 2024, 02:11:54 pm

Autor Wątek: Konkurs - kwiecień  (Przeczytany 16404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 11, 2008, 08:43:39 pm »

Jakiego kurna jury?

Moja punktacja:
5pkt - wiadomo
4pkt - Lechu - plus za Umocnienie i samą koncepcję, minus - przegięte w połączeniu z Przywódcami Korporacyjnymi :)
3pkt - Troublestarter - plus za humor i koncepcję
2pkt - Marqwitch (jako, że ma doświadczenie musi nam dać fory :P) - plus za podpieranie się podręcznikiem, minus - nie rozumiem niemożliwości atakowania Pojazdów, literówka
1pkt - Nekromagus - ...niezbadane są ścieżki umysłu jego... - rozumiem, że to nawiązanie do przygód Marqwitcha, ale strasznie to zagmatwał jak zawsze :)

W ocenie nie uwzględniałem wykonania od strony graficznej (może w przyszłych miesiącach). Wg tego kryterium kolejność byłaby taka: Troublestarter, Marqwitch, Lechu, Nekromagus.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 11, 2008, 09:30:18 pm »

Cóż - zgłosiło się tylko 5 uczestników... liczyłem na coś bliżej dziesiątki, ale cóż - 5 to niezbędne minimum jakie okresliłem, więc można już zaczynać głosowanie. To może na początek jak się wypowiem, na temat kart.

Kurczę :) W sumie ciężko ułożyć kolejność.

5pkt - Portal of Dread
Plusy dodatnie: od strony graficznej ok, może bez fajerwerków, ale jednak nie ma się czego czepić. Trzyma standardy kart do DT. Pomysł dobrze przeniesiony z MC do DT. W sumie bez obaw możnaby wydrukować, bo raczej błędów się tam nie uświadczy, ani nie jest to też game breaker.

Plusy ujemne :P : brak nazwy autora grafiki, ale to mało istotne. Grafika moglaby być troszkę lepiej dopracowana, bo trochę nieostra jest.

4pkt - Łazik Huragan-Żniwiarz:
"+"
-od strony technicznej ok - standardy zachowane
-pomysł na brakujący istotny pojazd z dobrze dobraną grafiką
-autor grafiki podany ;)

"-"
-czcionka w tytule jakaś dziwna
-freestyle językowy - mam tu na myśli np pisanie z dużych CKM, a z małych Umocnienia/Ekwipunki, nawias zupełnie zbędny w ostatnim zdaniu - powinien raczej być przecinek.
-te karty działające na CKM to trochę dziwna sprawa... za wiele takich nie ma, poza tym Łazik może służyć jako pojazd do wjazdów w puste nawet takim leszczom jak saperzy. Już Tyran mnie trochę drażnił z tą wartością, a co dopiero Łazik z W+10 i możliwością podwojenia.
-pomysł o nieatakowaniu pojazdów też niespecjalnie mi podchodzi. Skoro robot zabójca może, to czemu nie łazik?

3pkt - Monument
"+"
-pomysł - spodobał mi się i już...

"-"
-strona techniczna trochę kuleje - grafika lekko przesunięta, w tytule małe i duże litery, brak wyśrodkowania ;) Czcionka też dziwna... Standardowo brak autora grafiki.
-pomysł dobry, ale te 10V to chyba trochę za dużo - negocjowałbym szczegóły

2pkt - Kiss my ass
"+"
-od strony technicznej ok, niewiele można zarzucić
-pomysł nie jest zły, aczkolwiek mało skomplikowany ;)

"-"
-drobne potknięcia - typu "ZAGRAJ W TWOJEJ", a raczej powinno być w swojej ;), "przeciwko Tobie" powinno być z małej, a do tego wprowadza lekki zamęt w zasady - chodzi o gracza, czy o gracza i jego armię? :>

1pkt - Won z pociągu
"+"
-skojarzenia z Mikołowem :P

"-"
-strona techniczna kuleje dość poważnie... NIczym sławny lisek koło drogi, co nie ma ręki ani nogi ;) Czcionka bliżej nieokreślona, wychodzi poza text box :P Grafika dość wyblakła - ciężko ją znaleźć w dobrej jakości, więc trzebaby samemu trochę nad nią poprawcować ;)
-w sumie zbędne znaki dodatku i X - też niedopracowane - te kanty niczszczą ;)
-karta zakręcona dość poważnie :) 1. Cięzko zagrać. 2. Niepotrzebny zapis o zagrywaniu z powodzeniem, bo i tak pisze, że zaraz po, więc po zakłóceniach już nie wchodzi. Kredyt rozumiem, że dotyczy tylko banku Bauhausu? Jaki jest związek tytułu z działaniem karty??? :)


PS - zgodnie z regulaminem każdy użytkownik forum może ocenić wszystkie karty również zgodnie z jego założeniami i będzie to głos wazny. Autorzy oddawać głosy bo jak nie to wam 5pkt ucieknie :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2008, 09:33:06 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 12, 2008, 12:10:34 am »

na poczatku pytanie na przyszlosc (bo juz wiem czemu ramka w mojej karcie wyszla tak jakby bylo krzywo wklejone - w rzeczywistosci jest prosto): jak wyciac z painta obrazek, ktory nie miesci sie na ekranie? tzn tak, robie jak pstalker zalecil ;) biore wzor karty, tlo ustawiam na przezroczyste i wklejam tam gdzie sobie chce. tylko zeby wyciac musialem obrazek zmniejszyc by miescil sie w ekranie. przyznaje sie, jestem komputerowym analfabeta.

co do mojej punktacji
5 - ja, oczywiscie nie przeczytalem jakie sa kryteria oceny, wiec nie babralem sie z grafika. na przyszlosc bardziej sie postaram.
4 - diabler - nie podoba mi sie wzmianka o cytadeli. rozumiem, ze karta ma byc utrzymana w klimacie odpowiednika z rpga, ale moznaby troche dluzej pomyslec i wymyslic jakies uzyteczne zastosownie.
3 - troubler - hehe
2 - marqwitch - nie wydaje mi sie by taka karta byla potrzebna, ale rozumiem, ze to ponownie odpowiednik pojazdu z rpga.
1 - nekro - swietna i przy tym ciekawa karta, niestety moim zdaniem wszystkie pozostale byly troszke lepsze.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 12, 2008, 01:07:48 am »

Lechu, ja też się nad tym zastanawiałem. W końcu chyba udało mi się zrobić tak, że trzymając zaznaczenie kręciłem kółkiem myszy i jakoś się udało zaznaczyć obszar większy od ekranu. Co jakości mojego obrazka musiałem zastosować dużo rozmycia, żeby nie było widać takich białych kropek ze skanu (faktura planszy nie jest idealnie gładka). Przynajmniej się nauczyłem wreszcie obsługiwać własny skaner :P
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 12, 2008, 01:23:34 am »

Heh....no cóż zawsze pionierzy mają najgorzej. Tak czy siak kartę swą wykonałem po to aby was rozruszać panowie a poza tym miało być skojarzenie (pociąg, kasa na kredyt - zresztą zjecie zrozumiecie  :D ). Zresztą wg mnie i tak najważniejszy jest pomysł bo jak karta będzie grywalna to i tak przed wydrukiem ktoś będzie musiał ja dopracować aby zgrywała się wzrokowo z całą resztą.
Punktacja:
4pkt - Troublestarter (chyba najbardziej grywalna karta z dużą dawką chumoru  ;D )
3pkt - Marqwitch (ciekawy pojazd aczkolwiek trochę za mocny, ja dałbym mu np. +6; ciekawe ograniczenia)
2pkt - Lechu (bardzo ciekawa karta, dobry pomysł, tylko ten tekst że nigdy nie może zostać odrzucona wydaj mi się niepotrzebny bo karta jest wtedy zbyt przegięta)
1pkt - Diablerist (no cuż....wydaje mi się kartę o dość podobnym działaniu już wymyślono tzn. mam na myśli sen, wywołanie bólu itp :P )
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 12, 2008, 10:43:29 am »

Zaprasza również nie-autorów do głosowania!

A co do poprawiania karty - faktycznie, ktoś będzie musiał to zawsze poprawić, ale będzie musiał w to włożyć odpowiednio mniej lub więcej pracy ;) Dobra karta może zostać obrobiona poprzez zmianę kontrastu i pare detali, a karta zrobiona słabiej musi być zrobiona od podstaw.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 12, 2008, 12:24:52 pm »

Zaznaczasz formę narzedziem do zaznaczania, wcześniej ustawiając kolor we wnętrzu karty jako kolor tła (można to zrobić klikając na ten kolor prawym przyciskiem myszki, z zaznaczonym narzędziem eyedrop - taki zakraplacz :) ).

A jak włączyć ten "eyedrop"?
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 12, 2008, 12:30:25 pm »

przyrzad nad olowkiem, klikasz prawym. ja nadal nie umiem zaznaczyc pola nie mieszczacego sie w ekranie.

no dobrze by bylo gdyby troche wiecej osob zaglosowalo.

w obronie mojej karty - nie wydaje mi sie zeby +10W to bylo za duzo, ale jest to wystarczajaca zacheta by ludzie zaczeli grac korporacjami i bohaterami. poza tym uwazam, ze zasada jednego ataku na gracza powinna zostac na stale wprowadzona.

co do tego, ze karta nie moze zostac odrzucona - zdanie to wprowadzilem by uniknac sytuacji, ze zabity np przez destroyera wojownik dolaczony do monumentu zostaje po prostu odrzucony gdy odrzucany jest monument.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 12, 2008, 12:33:35 pm »

Założyłem specjalny temat do dyskusji związanej ze sprawami technicznymi ;) Proszę o prowadzenie dyskusji na temat konkursu i kart wystawionych. Dyskusje związane ze sprawami technicznymi prosiłbym kontynuować w osobnym temacie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 12, 2008, 01:03:59 pm »

to jeszcze kilka moich uwag odnosnie kart. (wciagnelo mnie to ;) )

uwazam, ze tworczosc powinna isc w jednym z dwoch kierunkow:
odpowiedniki z rpga (jak karta diablera) badz
karty neutralne (karta troublera)

poza tym jesli chodzi o karte diablera to mimo, ze jest chyba najlepsza z zaprezentowanych to jednak moim zdaniem to troche zmarnowany potencjal. jak juz wczesniej napisalem efekt cytadeli nie ma sensu specjalnego, wiec moznaby to np zmienic na umiejetnosc przerwania walki (ucieczka teleportem do cytadeli) jesli cytadela jest w grze, a efekt zamrozenia przeciwnika jak slusznie zauwazyl nekro zostal juz kilkukrotnie uzyty, wiec moznaby zmienic na np first strike (jako, ze przeciwnik sie boi).

czepiam sie tak tej karty bo wydaje mi sie, ze jest powaznym kandydatem do druku.
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 12, 2008, 01:48:10 pm »

hehe nie doczytałem ze to kazdy ocenia ;) 

zatem w moim subiektywnym odczuciu :
5pkt - wiadomo :D

4pkt - Lechu
+ciekawy pomysł, moim zdaniem dobrze dobrana grafika
- niewyśrodkowany tekst, brak oryginalnej czcionki w tytule

3pkt -  Marqwitch
+ pomysłowi cieżko cos zarzucic, graifka ok
- trzymając sie klimatu powinno byc daj a nie wypozaż ;)
 czcionka w tytule za duza i nie taka jak w oryginale

2pkt - Diabler
+ wzorowana na MT
- jak to wyzej ktos stwierdził - to juz było
grafikę na Twoim miejscu starałbym sie podbarwić i zrobić wyrazniejszą,
czepiając sie szczegółów to 2 ostatnie wiersze mają inna odległość od reszty

1pkt Nekro
pionierzy zawsze mają przesrane ;)
+ dawka humoru i dobrana do tego grafika
- tak do konca nie wiem ocb w tej karcie, technicznie tez wymaga poprawy
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 12, 2008, 03:23:51 pm »

To ja może zaczne od obrony ŁAZIKA... ŻNIWIARZ jest uzbrojony w OGIERA i KULOMIOT a także dwa małe karabinki - dlatego daje takie porządne modyfikatory... nie chciałem, aby był w jakimś stopniu skomplikowany i z tego względu posiada tą samą wartość modyfikatorów (chciałbym zauważyć, że TYRAN BAUHAUSU daje większe... Jesli chodzi o jego ograniczenie, to sam nie uważam, że jest jakieś super wspaniałe, ale tworzę karty bardziej ze strony mechanicznej niż fabularnej (miłośnicy RPG pewnie porównywali stosunki objętości kart w ZBROJOWNIACH) - poza tym, ŁAZIK to jedna z moich pierwszych kart. Wazne było też dla mnie, aby ta karta pasowała do Imperialu i jego strategii.

Dobra - czas na moje oceny.

Na największą ilość punktów zasłużyła sobie karta KISS MY ASS (4pkt.)... Krótko zwięźle i na temat... Można sie przyczepić jedynie do tego, że tekst jest za nisko (ale to drobnostka), że nazwa i tekst są w różnym języku (KISS MY ASS nie jest tak popularnym powiedzeniem jak DEJA VU czy FUCK YOU!) i tego, że karta ta działa podonie ja k TAJNA KWATERA z pierwszej edycji. Mimo wszystko, proszę o pozwolenie na umieszczenie jej w swoim nadchodzącym dodatku ;)

Druga kartą w kolejności jest PORTAL STRACHU (3pkt.)... Jest to najlepiej zrobiona karta z konkursu, jeśli chodzi o wykonwnie wizualne (świetny skan itd.), ale z jej działaniem jest trochę gorzej... Po pierwsze nietypowe zagrywanie Daru za trzy akcje, ale można na to przymknąć oko (skoro istnieją ekwipunki, które zagrywa się za kilka akcji...). Po drugie, nie jest dobrze uwzględnione to czy Dar ten można zesłać na dowolnych Neferytów czy tylko na Neferytów Algerotha (z zapisu wynika, że moze z tego korzystać dowolny Neferyta, który może posiadać Dary Algerotha). Po trzecie, wolałbym aby ta karta miała wyłącznie jedną zdolność, którą można wykorzystać w dwie strony. Po czwarte działanie za bardzo przypomina ZESŁANIE SNU... Ogólnie karta niezła, ale przypomina mi te z drugiej edycji - po Diablerze spodziewałem sie czegoś większego.

Z kolejnymi kartami miałem problem... obie są wykonane słabo.

Trzecią kartą jest MONUMENT (2pkt.)... Jest to wiele ciekawych pomysłów, których jest zbyt wiele... Dziwi mnie to, że jest niezniszczalny (w przeciwieństwie do Miast czy Cytadel)... Całkiem mocny z GRINDEREM, ktory otrzyma przynależność do korporacji... Jego ostatnia zdolność też jest dziwna (uważam, że działanie Bohaterów polega na wydawanym przez nich rozkazom lub magii)... Największy minus tej karty to jednak rysunek.

Najgorzej wypadła karta WON Z POCIĄGU (1pkt.)... Nie bardzo wiem na jaką kartę PRZENIESIENIA działa (na tą z Inkwizycji czy Warzone'a)... Nazwa jest kiepska... czcionka nieodpowiednia... i ten wyjazd (grrrrrrr!)... jedyną zaletą tej karty jest pomysł na jej działanie - tylko medytacje mogą dawać punkty A (mocne z PECH'ami).
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 12, 2008, 07:51:44 pm »

heh jak widac kazdy ma inne poglądy na ocene, ale przez to konkurs robi sie ciekawy, ja tymczasem zabieram sie do produkcji karty na maj ;)

a co do druku to pozwolenia Marqwitch udzielam :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2008, 07:57:09 pm wysłana przez Troublestarter »
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 12, 2008, 10:21:27 pm »

Cytuj
ale tworzę karty bardziej ze strony mechanicznej niż fabularnej
A szkoda, bo Łazik mógłby być trochę ciekawszy. To dziwne ograniczenie nijak się ma do aspektu fabularnego.

Cytuj
chciałbym zauważyć, że TYRAN BAUHAUSU daje większe
To tak samo jakby napisać, że tworzę karty głupie, bo warto zauważyć, że głupsze zostały również stworzone. Nie w tym rzecz - trzeba nam kart dobrych i tyle. To, że ktoś stworzył już coś bzdurnego nie usprawiedliwia wymyślania czegoś tylko niewiele mniej bzdrunego - tak więc dla niemożności atakowania pojazdów mówię stanowcze nie :) Z niczego to nie wynika, więc moim zdaniem jest bez sensu. Podobnie zresztą, jak siła ogniowa Łazika. Z czego wynika, iż jest to najlepszy pojazd w grze? Możnaby go zrobić nieco ciekawiej.

Cytuj
miłośnicy RPG pewnie porównywali stosunki objętości kart w ZBROJOWNIACH
Nie miłośnicy RPG'a, tylko pewnie miłośnicu szczątkowej logiki - ograniczenie Łazika to dla nich cios pomiędzy... oczy.

Cytuj
Wazne było też dla mnie, aby ta karta pasowała do Imperialu i jego strategii.
A cóż to za tajemnicza strategia, o której nic mi nie wiadomo? :)

Cytuj
Po drugie, nie jest dobrze uwzględnione to czy Dar ten można zesłać na dowolnych Neferytów czy tylko na Neferytów Algerotha
Karta w żadnym wypadku nie nasuwa nawet żadnych wątpliwości co do jej zagrania - jest jasna jak słońce. Wszelkie wątpliwości związane są z porównaniami z kartami stanowiącymi pewne wyjątki, co moim zdaniem jest nie na miejscu.

Cytuj
Po trzecie, wolałbym aby ta karta miała wyłącznie jedną zdolność, którą można wykorzystać w dwie strony.
Prosiłbym o przybliżenie toku rozumowania - dla ten tekst jest cokolwiek niejasny. CO znaczy w dwie strony? Ile jest darów działąjących w dwie strony? Jeden, dwa?

Cytuj
Po czwarte działanie za bardzo przypomina ZESŁANIE SNU
Mi ni hu... hu... przypmina zesłanie snu - niby w czym? W tym, że koszt jest taki sam? To może przypomina radość zwycięstwa, bo też jest tam 5 PA.

Cytuj
Ogólnie karta niezła, ale przypomina mi te z drugiej edycji
A jakiś konkret?

Cytuj
Jest to wiele ciekawych pomysłów, których jest zbyt wiele
Zbyt wiele? Zbyt wiele to dodaje do V, ale poza tym, to karta jest ciekawa. Zwałszcza w aspekcie mechaniki.

Cytuj
Dziwi mnie to, że jest niezniszczalny
A mnie nie. Fakt, że ktoś jest na tyle znany, że ma własne pomniki nie oznacza, że ma jeden jedyny pomnik i jego zbombardowanie powoduje, że nikt o nim nie pamięta. Inspiruje on nadal przyjaciół.

Cytuj
Jego ostatnia zdolność też jest dziwna (uważam, że działanie Bohaterów polega na wydawanym przez nich rozkazom lub magii)
Taaa... zwłaszcza tych z base set... I męczennika...

Cytuj
Największy minus tej karty to jednak rysunek.
...który sam ochoczo wykorzystałeś ;)

Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 13, 2008, 12:34:52 am »

jesli planujecie drukowac rowniez karte Troublera to mam jedna drobna uwage, mianowicie poprawnie zdaje sie powinno byc "tę kartę".
Zapisane