Kwietnia 24, 2024, 03:23:23 am

Autor Wątek: Konkurs - kwiecień  (Przeczytany 16410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 17, 2008, 08:35:11 pm »

Spokojnie - jeszcze nic nie planujemy

A co z resztą? Rozumiem, że innych to w ogóle nie obchodzi :) Każdy może zagłosować - nie tylko autorzy. Jak się wam coś podoba to napiszcie o tym. Jak sie nie podoba to tym bardziej, bo się jeszcze okaże, że jakiś pomysł, który sie ludziom nie podoba zostanie wykorzystany. Jak nie będziecie brali udziału w żadnych dyskusjach i innych projektach związanych z dołączaniem nowych fanowskich kart do naszych gier, to żeby potem nie było pretensji jak ktoś was zniszczy jakąś dziwną kartą na turnieju, o istnieniu której nawet nie wiedzieliście ;P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 21, 2008, 10:09:00 pm »

5pkt - Diablerist - ciekawa i grywalna karta - im wiecej mrocznej tym lepiej - trzeba wyrownywac sily ze sztuka :)
4pkt - Lechu - coz... ciekawa  ;D Takie umocnienie bylo by jakims urozmaiceniem gry, a nie ciagle powtarzajace sie karty o lekko zmienionym dzialaniu ;)
3pkt - Troublestarter - krotka pilka - tylko tak sobie mysle, ze jesli nazwa jest po angielsku to moze reszta karty tez powinna byc ? Ogolnie mozna ja pozniej przetumaczyc polsatowskim tlumaczeniem w stylu "pocaluj mnie w pośladki"  ;D :P
2pkt - Nekromagus - Ciekawy pomysl, jednak wykonanie lekko podupada ;) Ale ogolnie po lekkich przerobkach bardzo fajna karta by byla
1pkt - Marqwitch - taki lazik to juz gdzies byl ;) Lubie imperial ale trzeba by bylo mocno zmniejszyc mozliwosci tego pojazdu :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 21, 2008, 10:47:53 pm »

Chciałbym tylko jeszcze raz zaznaczyć, że dobrze by było oceniać karty pod względem przydatności w grze i ewentualnej możliwości druku, oraz pod względem wymaganych i koniecznych poprawek. Nie oceniajmy karty przez pryzmat własnych wyobrażeń na temat tego jak mogłaby wyglądać - oceniajmy to jak wygląda od strony pomysłu, zgodności z zasadami, niejasności i od strony technicznej.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 21, 2008, 11:19:32 pm »

Ja dodal bym ze ogolnie trudno jest nei popelnic zadnego bledu. jesli chodzi o punkty to sklasyfikował bym 5 kart na 3 miejscach, ale ze tak nie mozna to musialem to jakos rozdzielic ;)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 21, 2008, 11:29:17 pm »

Dla mnie podstawowym wyznacznikiem jest to, jak dana karta w podanej formie spisałaby się w grze. Innymi słowy - wyobraź sobie, że masz zagrać w DT i wykorzystać jedną z przedstawionych kart. Weźmiesz taką, która nie jest sprzeczna z zasadami i nie powoduje komplikacji - to podstawa. Nie mówię o literówkach, bo to kwestia wykończenia i jest mniej istotne. Ważne, zeby do wymyślonej przez nas karty, nie trzeba było wymyślać 100 dodatkowych zasad i odpowiadać na setki pytań spowodowanych niejasnymi interakcjami. Potem sprawdzisz czy dana karta jest w ogóle grywalna czy jest Tępym Ostrzem. Następnie wybierzesz taka, która pasuje do standardu graficznego - ja bym przynajmniej mniej więcej tak to zrobił. Więc karty, które stoją w sprzeczności bądź jakimś konflikcie z zasadami sa u mnie od razu przegrane i lądują na końcu ;) Potem układam je wg grafiki i podobnych.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 21, 2008, 11:32:26 pm »

Ale karta ktora ma ladny obrazek, dodaje do statystyk +20 i nie powoduje zadnych pytan nie jest i tak dobra karta wiec trzeba patrzec na wszystko z dystansu - czy nam sie off zrobil czy mi sie wydaje ;)
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 21, 2008, 11:40:00 pm »

off sie nie zrobil, bo w tym temacie dyskutujemy o stworzonych kartach. ja sie podpisuje pod slowami pstalkera z jednym wyjatkiem. moim zdaniem oryginalnosc karty jest jednak wazniejsza od jej wykonania graficznego.
Zapisane

bogus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 21, 2008, 11:48:18 pm »

jak dla mnie pocalujcie mnie w dupe ma 5 pkt .... nie zdazylem sie zorientowac czy tak oceniacie ale daje nawiecej a co do reszty to nie moge sie zdecydowac  ;D
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 21, 2008, 11:48:52 pm »

Moje oceny:
5 pkt Diablerist,
4 pkt Marqwitch,
3 pkt Lechu,
2 pkt TrStarter,
1 pkt Nekromagus.
Poddam tego posta edycji, celem odpowiedzi na pytanie:dlaczego? - ale to jak będę bardziej przytomny niż teraz....  ;D Pozdro!
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 21, 2008, 11:50:17 pm »

Tez sie zgadzam ze powinny byc grywalne, bo w koncu o to chodzi, zeby zebrac polski dodatek, jednak dobre pomysly porownywane z o wieele przesadzonymi kartami sa rozpatrywane przez kazdego inaczej :)

bogus, zeby glos sie liczyl musisz ocenic wszystkich
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 22, 2008, 09:54:34 pm »

Cytuj
Ale karta ktora ma ladny obrazek, dodaje do statystyk +20 i nie powoduje zadnych pytan nie jest i tak dobra karta wiec trzeba patrzec na wszystko z dystansu - czy nam sie off zrobil czy mi sie wydaje
No jeśli mamy nie patrzeć na obrazek i źle jest gdy karta jest jasna jak słońce to ja odpadam :)
Możemy więc się ograniczyć do rzucenia jednozdaniowego pomysłu i każdy dopowie sobie resztę. Co najwyżej ktoś zapyta autora co dokładnie miał na myśli. Po to jest konkurs, żeby wybrać najlepsze karty - pod względem merytorycznym i technicznym. Z takim założenie się za to zabierałem i dla tego karta zrobiona jak pierwsza karta Nekro jest dla mnie przegrana na starcie. W majowum konkursie wygląda to już duuużo lepiej ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 22, 2008, 11:21:37 pm »

Czy za kwiecień można się spodziewać jakiegoś podsumowania, chociaż by punktowego, ewentualnie poznać karty które mogły by zostać bądź te które mają być odrzucone.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 22, 2008, 11:56:51 pm »

Pewnie możnaby, ale kwiecień jeszcze się nie skończył ::)
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 23, 2008, 12:19:45 am »

Może się jasno nie wyraziłem, chodzi o punktacje do 10.IV a nie o 10.V bo to jeszcze trwa.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - kwiecień
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 23, 2008, 12:30:31 am »

Nekro, ja nie wiem, ty jesteś jakiś dziwny :)

Z Regulaminu:
Ostatniego dnia miesiąca zliczam pkt i układam ranking uczestników
Zapisane