Forum ogólne > Klub Arkadin

Tworzenie kart od kuchni

(1/9) > >>

pretorianstalker:
Zakładam specjalny temat na udzielanie rad związanych z tym jak karty się tworzy :)


--- Cytuj ---A jak włączyć ten "eyedrop"?
--- Koniec cytatu ---

Klikając na ikonę zakraplacza w pasku narzędzi :) Zakraplacz to taki kawałek szklanej rurki z gumką na końcu, która to po naciśnięciu wytwarza podciśnienie w rurce, co umożliwia zassanie tego czy owego ;)

Co do zaznaczania obraz poza ekranem - w Paincie można to zrobić trzymając lewy przycisk myszy naciśnięty i poruszając scrollem - na pewno działa w górę i w dół. Nie wiem jak jest na boki, bo nie mam drugiego scrolla ;) Żeby zaznaczyć całość obrazu wystarczy kliknąć ctrl+A. Polecam jednak przerzucić się na inne programy graficzne - Paint ma baaardzo ograniczone możliwości.

Troublestarter:
osobiscie polecam Gimpa do obróbki, da sie tam zrobic wszystko i w miare szybko nauczyc sie jego obsługi, co do wyglądu kart (szczególnie czcionki) to wzorowałbym sie na radach Wintera

"Fonts used for the cards:
Title - Copperplate Gothic Bold, all caps, 22 pts
Text - Times New Roman 20pts, the text alignement should be 'centered'
Stats - Times New Roman 36pts
The text and title sometimes require smaller fonts to fit everything inside the limited space available."

grafiki czy to z komiksu Golgotha (tak jak w moim przypadku) czy z innych zrodeł zwykle wymagają podkolorowania (wyostrzenia barw, nadania głębi) do czego nadaje sie w.w. program

Atticus:
http://www.doomtrooper.pl/smf/index.php?topic=830.0

Nie za dużą mam nazwe karty? Na ccgworkshop było napisane, że ma być trzcionka 36, a mi się zmieściła tylko 30. Jak coś to zaraz zmniejsze .

Diablerist:
36 jest w statystykach, tytuł 22.

Lechu:
no udalo mi sie zaznaczyc wiekszy obszar na komputerze wydzialowym  ;)  w swojej myszce nie mam scrolla  ;)

kolejne pytanie:
skad wziac czcionke do tytulu i jak ja wstawic zeby gimp mogl z niej korzystac?
jaka czcionka i wielkoscia jest wykonana nazwa autora grafiki?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej