Kwietnia 25, 2024, 06:19:50 am

Autor Wątek: Constar - Kraków, 1 V 2008  (Przeczytany 15243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 21, 2008, 05:56:14 pm »

Oki w takim razie postanowione. Turniej odbedzie sie 1 maja we czwartek od godziny 13. Ile osob sie zjawi tyle zagra. Na pewno bede ja z kumplem :D. Serdecznie zapraszam pozostałych forumowiczów ( i nie tylko ) do odwiedzenia królewskiego miasta Krakowa ;) Wiecej informacji na temat samego konwentu i miejsca w którym bedzie sie on odbywał mozna szukac w tym linku:

http://constar.polter.pl/

Mam prosbe do Pretora albo do Nico albo do kogokolwiek kto zarzadza forum czy mógłby wystawic na pierwsza stonke informacje o turnieju. Dziekuje!
Ps. Byc moze beda nawet ufundowane nagrody....  ;) 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 21, 2008, 06:32:40 pm »

Muleq - nie ma lekko - jako organizator powinienneś sprecyzować zasady  - czy gramy tylko STRMOD1 czy ograniczamy coś więcej itp... (tylko błagam, nie rób jednego ataku na gracza w turze - nuda i czaszki będą :( ). I jeszcze jedno pytanie - gramy jeden dzień czy dwa? Jak to wygląda od strony organizacyjnej - będziemy mieli gdzie grać drugiego dnia?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 21, 2008, 06:41:58 pm »

Wstępne info wrzuciłem do aktualności. Prosiłbym o założenie nowego tematu i podanie tam dokładniejszych danych co do zasad i kwestii organizacyjnych - ile to trwa, czy będzie jakaś sala czy games room itd ;) Jak coś się pojawi to link dodam w aktualnościach.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

lucek

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Cereal Killer!
    • Zobacz profil
    • Wolsung: Magia Wieku Pary
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 22, 2008, 11:40:29 am »

Witam serdecznie ;-)


Jestem organizatorem tegorocznego ConStaru i z najdzikszą rozkoszą odpowiem na Wasze pytania.
Konwent rozpoczyna się w czwartek, wpuszczać do szkoły będziemy od 13, program rozpoczyna się od 14:00 - ale jak rozumiem, prelekcje są dla Was drugorzędną sprawą :-P

Do Waszej dyspozycji możemy oddać część Games Roomu lub korytarz na 2 piętrze. Ewentualnie możecie zająć jedną z sal noclegowych i tam przeprowadzić turniej - dodatkowy bonus jest taki, że kto zostanie na konwencie będzie miał gdzie kimać.

Wejściówki - cała impreza - 39,90 (cztery dni naprawdę fajnego konwentu).
Jeśli dostaniemy listę osób na turniej do 25 kwietnia (no, 25-i-pół ;-) to osoby z tej listy wchodzą za zniżkowe 29,90 (mail: repek-(małpa)-polter.pl)
Wejściówka jednodniowa (do 22) -
czwartek - 15 PLN
piątek - 20 PLN
sobota - 20 PLN
niedziela - wstęp wolny

Zachęcam do przyjazdu na całą imprezę - mamy w cholerę atrakcji, bogaty games room, prelekcje, pokazy, larpy, sesje RPG, stoiska księgarskie, komiksiarskie, premierę książki i mnóstwo nagród od sponsorów, które chcemy rozdać w konkursach i turniejach :-)


Do zobaczenia w Krakowie :-)
Jeśli macie jakieś pytania - gg: 4 888 888 albo m.sabat-(małpa)-gmail.com


l.
Zapisane
--
I wouldn't be so lethargic if I weren't so apathetic.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 22, 2008, 03:00:58 pm »

No i wszytsko jasne  ;) Co do formalnosci gdzie? kiedy? za ile? od ktorej? itp. pytania składajcie do Lucka. Ja chtenie zajme sie zasadami na turnieju ;)
Nie do konca sledziłem ostatnie ustalenia wiec podepre sie zasadmi na jakich graliscie w Brzegu... z mały modyfikacjami ;D
1.   Obowiazuja generalne zasady turniejowe plus Pojmany itd ogranczony do jednej karty.
2.   Dodatkwo do jednej karty ( po uzyciu anihilowane ) ograniczone zostaja nastepujace karty:
    - Całkowite zaćmienie
    - Throwing it all away - całkowicie zakazany
    - Boby trap
    - Training
    - Wymiana - całkowicie zakazana
    - Shore leave - całkowicie zakazny
    - Wyspiarz Grinder - całkowicie zakazany
3.   Bloki triadą i wszelcy nie walczący nie chronią przed atakiem na gracza.
4.   Repudiate vs Untouchable i Herold - chroni.
5.   Dziwnych zasad na temat pojazdów nie stosujemy tzn. odrzucenie pojazdu nie powoduje rany,     a Tchórzostwo nie powoduje ukrycia i wyjścia z Pojazdu.
6.   Tchórzostwo itp. zagrane w trakcie walki ale przed ustaleniem agresora i obroncy uniemozliwia atak.
7.   Max jedno to samo umocnienie ( głownie chodzi o archiwa  :D )
8.   Zakaz kart promocyjnych
9.   Dowolna ilosc ataków na Gracza w ciagu tury
10.  Palenie kart zakazane -  ( 0 PA nie mozna rzucac pecha itp )
11.  Gramy do 40 pkt zwyciestwa.
12.  Za zwyciestwo 3 pkt. , 2pkt dla zwyciezcy i 1 pkt dla przeciwnika w sytuacji w której obaj Gracze przekrocza 40 pkt. , za remis obaj po 1 pkt. O miejscu na liscie decyduja w pierwszej kolejsnosci tzw. duze pkt. nastepnie małe pkt. a ostatecznie stosunek pojedynku miedzy graczami.   

Na razie tyle. Nic wiecj do głowy mi nie przychodzi. Jezeli macie jakies sugestie czy uwagi to chetnie ich wysłucham i wspolnie podjemiemy jakas decyzje. Zaznaczam sobie tylko prawo ostatecznego głosu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2008, 02:03:35 pm wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 22, 2008, 03:25:46 pm »

Moim zdaniem Throwing i Grinder albo całkiem zakazać albo wcale. Połowiczne rozwiązania nic nie zmieniają i mówiłem to już wiele razy.

Oprócz tego nie rozumiem punktu 11. Wygrywając 60 do 41 remisuję? ??? Poza tym punkty nie są rozdawane jednocześnie z tego co pamiętam. Czyli zawsze wygra Agresor, lub First Striker.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 22, 2008, 03:43:10 pm »

Oki. W takim razie Grinder i Throwing całkowicie zakazane.
Mnie sie wydawało ze punkty przyznawane sa w tym samym momencie ale nie kłoce sie ;) Uwazam ze skoro gramy do 40 pkt. i obaj Gracze przekrocza granice to jest remis. Oboje spełnili wymagania. Nie ma znaczenia ze masz 60 pkt skoro pozowliłes sobie na strate 40. W innym przypadku nie ma sensu grac na remisy tylko poprostu 1pkt. za zwyciestwo i 0 pkt za przegrana.
Osobiscie jestem za remisami, tym bardziej ze małe pkt beda miały znaczenie w klasyfikacji koncowej.   
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 22, 2008, 03:52:36 pm »

Bardzo mi się nie podoba taka zasada i może powodować jakieś dziwne sytuacje. Co się stanie jak ktoś wygra, a ja zagram Prawie Ci Się Udało, Ale? Mam już szansę tylko na remis?

Nie powiedziałbym, że nie ma sensu grać bez remisów, zawsze się może zdarzyć, że gracze zdobędą równą ilość punktów i już więcej nie mogą zrobić.

A poza tym jakim systemem gramy? Liga czy puchar, jedno/dwa zwycięstwa. Może byś wstępnie uzależnił tą kwestię od liczby uczestników :)
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:04:04 pm »

Zagrywajca Prawie Ci sie udało ale... odejmujesz bodajze 3 pkt i jezeli obnizyło to pułap do 39 pkt to wicaz masz sznase wygrac.
Biorac pod uwage ilosc chetnych na ta chwile chyba najlepiej bedzie kazdy z kazdym czyli Liga. Jezeli okaze sie ze bedzie nas wiecj wtedy mozemy zagrac puchary, chociaz Liga wg jest najbardziej sprawiedliwa. 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:10:07 pm »

No więc jeszcze takie coś mi do głowy wpadło -
Cytuj
7.   Max jedno to samo umocnienie ( głownie chodzi o archiwa   )
  chyba, że karta mówi inaczej"

Cytuj
Palenie kart zakazane
To jak zawsze będzie kontrowersyjne - co z podwójnymi specjalami w grze? Zwłaszcza mówię o niekumulatywnych - np 2x w grze Razem go? mam nadzieję, że jest to traktowane jako kopia zapasowa i można mieć 2 na raz. Co z Inspiracją? Tej karty moim zdaniem nie da się spalić - zawsze dostaniemy 3 akcje, nawet jeśli nie będziemy mogli nic z nimi zrobić :) Reszta o tyle o ile może być ;) Te remisy są lekko niepokojące, ale zobaczymy.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:21:51 pm »

Zeby nie kombinowac z umonieniemi moze po porstu ustalmy zasade: Max jedno archiwum bractwa na stole u jednego Gracza. W sensie ze dwaj moga miec po jednym :D
Co do palenia kart jest jego przeciwnikiem. Uzycie danej karty powinno miec jakis sens a nie tylko pozbycie sie zalegajacego badziewia na rece. Zawsze oczywiscie znajda sie sytuacje w których ciezko bedzie to udowodnic ale zawsze mozna sie starac  ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:34:45 pm »

Muleq - prośba - dla przejrzystości - modyfikacje w kolejnych postach zasad na turnieju  - wpisz je proszę do tego głównego posta o zasadach - będzie można przejrzyście patrzeć na zasady...
Nareszcie bez throwingu i Grindera gramy, hehehe.... Dwóch rzeczy tylko nie rozumiem - po co anihilowac te dodatkowe karty ograniczone? ?No i to drugie - ok mozna ograniczyć shore leave, ale  to jedna z niewielu obron przed booby trapem, którego jakoś nie ograniczyłeś...
No i jeszcze jedno - te remisy nie są absolutnie sprawiedliwe przy duzych różnicach punktowych - Howgh!:) - powinniśmy grać normalnie...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2008, 04:44:32 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:41:41 pm »

O właśnie... też mialem napisać o tym, ale mi się zapomniało :) Anihilowanie powoduje, że można na te karty zagrać drugą szansę np co zmienia nieco możliwości brania tych kart na rękę - nieco ogranicza ale może też doprowadzić do sytuacji zaskoczenia, kiedy ktoś z Drugiej szansy jedzie po nas jakimiś dziwnymi kartami :) Również jestem przeciwny, bo pewnie i tak wszyscy będą standardowo odrzucać i nikt nie będzie pamiętał, że się anihilują.

By the way... co powiecie na drafta?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2008, 04:43:50 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:43:58 pm »

Aha, jeszcze nie wiem jak wy, ale ja zawsze grałem, m. in. z Atticusem że Shore jest kartą dołączaną. Tak z resztą graliśmy na turnieju, który wygrał Atticus z tego co pamiętam :)

Ja drafta chętnie, a tak w ogóle to wstępnie planuję zostać na piątek. Ze Skoq'iem bym przyciął w Berety chętnie.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:45:57 pm »

No ja też myślałem, że co najmniej dwa dni :P Nie brałem pod uwagę opcji tylko czwartkowej.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.