Marca 29, 2024, 02:51:48 am

Autor Wątek: Constar - Kraków, 1 V 2008  (Przeczytany 14932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:46:32 pm »

Ja na drafta - OFKORS, JAK NAJBARDZIEJ!!! ;D a co do beretów - niestety nadal ich nei dostałem - już prawie tydzień od przelewu minął i nic - wiem że poczta strajkuje, ale bez jaj...
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 22, 2008, 05:17:04 pm »

Pytacie po co anihilowac?
Chciałem anihilowac karty zeby nie mozna ich było tak łatwo zamówic. Wiecej zachodu wymaga uzycie drugiej szansy. Ale nie upieram sie w tej kwestii.
Co do Shore Leave ja jestem za całkowitym zakazniem tej karty! Uwierz mi Skoqu nie dlatego ze chroni przed boby trapem. Zakazłbym tej karty bo uzywana jest jako przerywnik walki i tyle. W dowolnym momencie i jeszce wraca zdrowy nie wspominajac o wspólczynnikach. Bez sensu. Poza tym nie zmieniam zasad zagrywania kart bo gdzies czytałem ze taka zasada została ustalona. Karte jest dołaczona i mozna ja usunac. Chyba ze sie myle...
Brak ograniczen Boby trapa to chyba przez rozkojarzenie ;D Juz dodaje go do listy kart ograniczonych do jednej! 
Natomiast co do remisów jestem nieugiety ;D Ta zasada wydaje mi sie najbardziej sprawiedliwa. Skoro do 40 to nie do 60 czy 120. I wbrew pozorom jest to zasada która upraszcza a nie komplikuje ustalanie zwyciezcy.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 22, 2008, 05:26:08 pm »

No to teraz się podniesie lament, że ktoś chciał grać na Booby, a mu ograniczyłeś ;D ...a co ważniejsze wychodzi kwestia, że Luterańscy Wierni będą strasznie kozaczyć. Ja bym żadnej z tych kart nie ograniczał. Jak ktoś cię wkurza Szorami to go jedziesz toną ataków albo kradniesz i leczysz sobie własnych ŻZ.

Nadal uważam, że te remisy są bez sensu i już widzę przy tych ograniczeniach niezłą talię na Wymianę z Lutami. Wg takich zasad wymieniasz sobie 44PZ i nawet Prawie Ci się Udało nie pomoże :-\
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 22, 2008, 07:03:14 pm »

Najchetniej nie ograniczałbym żadnej karty gdyby nie to ze stosowanie nie których posuniete jest do granic przyzwoitosci ;) Nawet przez mysl by mi nie przeszło uzycie Shora jako karty przerywajacej walke. A tak niestety jest tak karta wykorzystywana. Od kiedy pamietam zawsze walcze o to samo. Doprowadzic do sytuacji w której najlepszym sposobem zdobywania pkt bedzie zabicie wojownika przeciwnika w walce wrecz lub strzeleckiej! Niestety czesto prowadzi to do zakazywania nie których kart. Zgadzam sie z Toba ze talia na wymiane moze stac sie bardzo kuszaca ale wierze ze inwecja twórcza, pomysłowosc i chec zaskoczenia przeciwnika zwyciezy nad utylitaryzmem i czysta żadza zwyciestwa  ;D  Ostatecznie wymiane tez mozna zakazac  ;) Wogole moze wprowadzic dodatakowe punkty za uzycie kart dotad nie stosowancyh....? :D Takie cos jak noty za styl... ;D Po ostatnim turnieju w Krakowie pierwsze miejsce w tej kategorii przyznałebym Buliemu za karty: Przymusowy marsz i Przerazajace znaki :D
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 22, 2008, 07:48:55 pm »

Zgadzam sie z Toba ze talia na wymiane moze stac sie bardzo kuszaca ale wierze ze inwecja twórcza, pomysłowosc i chec zaskoczenia przeciwnika zwyciezy nad utylitaryzmem i czysta żadza zwyciestwa  ;D
Wierz sobie, jeśli chcesz, żebym cię Czaszkami rozjechał ;D Nigdy nie doprowadzisz, że każdy będzie grał na turnieju na Walkę. Trzeba by zakazać discardu, Owcę, Wymianę, Czaszki, Strumień Kwasu. Trzeba być po prostu gotowym na wszystko.

Ostrzegam, że wykorzystam zasady na turnieju w najefektywniejszy sposób, więc rób jak chcesz. Ostatnim razem w Krakowie nikt nie szedł w atakowanie, bo było ograniczenie do jednego wjazdu na turę i dlatego nikt nie pomyślał, że trzeba się będzie szybko przebić przez 5ciu Kawalerzystów. :P

Nowatorski to może był Marsz, ale Znaki już nie ;)

Poza tym ja nie wiem z kim ty tam grywasz, ale Shore Leave widziałem używane tylko przez Atticusa i spokojnie można jego talię pokonać.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 22, 2008, 07:55:43 pm »

Zgadzam się z przedmówcą - niepotrzebnie restrictujesz shore leave i booby Muleq - granie przeciwko luterom będzie totalnie hardcorowe - Diabler widział jak się gra przeciwko czemuś takiemu  - w Brzegu... No i niestety na Wymianę będzie można grać w miarę prostu  - też z lutami...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2008, 07:57:24 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 23, 2008, 12:21:30 am »

To na razie nie za wiele nas:

1. Muleq
2. Kraków #2
3. Ja
4. Skoq
5. Pretorianstalker
6. jeden Tomek
7. Troublestarter

Ta zasada wydaje mi sie najbardziej sprawiedliwa.
Jak na razie tylko tobie :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2008, 12:24:23 am wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 23, 2008, 07:40:49 am »

Coraz mniej graczy się deklaruje na turnieje :(
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 23, 2008, 09:42:32 am »

Mam nadzieję, że na Sosnowiec tylko z mojej okolicy uda się skombinować z 5 graczy... Może 6 :P

Kto jeszcze na drafta się pisze? Mogę wziąć sprzętu na 6 osób. Nadal dwa miesjca wolne.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2008, 10:30:57 am wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 23, 2008, 01:58:19 pm »

Pod wpływem Waszych sugestii oraz po rozmowie z kumplem postanowiłem pojsc na kompromis w sprawie kontrowersyjnej zasady remisu :D Otóz ostatecznie ustalam ze:  zwyciestwo - 3 pkt, zwyciestwo ale przeciwnik zdobył 40 pkt zwyciezca 2 pkt przegrany 1 pkt. i remis po 1 pkt.
Kolejna sprawa: Shore leave i Wymiana zakazane całkowicie, Boby trap jeden w kolekcji. Mam nadzieje ze dzieki tym zakazom gra stanie sie ciekawsza. Zaraz uwzgelednie powyzsze zmiany w ragulaminie turnieju. Na razie nic innego mi nie przychodzi do głowy. Czekam na ewentualne dalsze sugestie...
Na zakoncznie cos optymistycznego ;) Istnieje realna szansa na to ze z Krakowa bedzie nas nawet 5 osob!! ;D 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 23, 2008, 03:46:17 pm »

niestety małe szanse ze sie pojawie, siłą rzeczy jestem przywiązany do jednego miejsca w przyszłym tyg
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 23, 2008, 11:08:49 pm »

A Nekro i Wybraniec? a Buli, Jasieq i reszta BB? Chłopaki - wypowiadac się proszę ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 24, 2008, 08:38:02 pm »

Jak mawia przysłowie - jeszcze się taki nie urodził...

Sobota mi średnio pasuje, wolę czwartek-piątek. Co więcej sobota odpada w przypadku Marqwitcha, więc zawsze każdemu pasuje inaczej ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 27, 2008, 08:56:57 am »

To dokładnie kiedy będzie ten turniej ;> w czwartek czy sobote?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Constar - Kraków 1 maja
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 27, 2008, 11:46:15 am »

A co? Jedziesz? :) W czwartek chyba z tego co mi wiadomo...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.