Kwietnia 23, 2024, 10:20:58 pm

Autor Wątek: Tabletop Simulator - Steam  (Przeczytany 286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Tabletop Simulator - Steam
« dnia: Listopada 25, 2023, 09:47:58 pm »

Jeśli ktoś jest zainteresowany opcją gry online to jestem właśnie na etapie testowania TTS, który powinien zapewnić taką możliwość. Do gry potrzeba:
1. Przeciwnika ;)
2. Zainstalowany TTS na steam
3. Talia

Przeciwnika możemy wyczarować z forum, TTS kupujemy na Steam, a talię składamy dzięki TTS Deck Editor. ;)
Efektem końcowym działania Deck editora jest wygenerowanie pliku PNG z kartami. Plik taki potem importujemy na stół TTS i możemy nim grać. Aby wygenerować plik PNG dla talii musisz kolejno:

1. Znaleźć plik TTS-Deck Editor.exe i uruchomić (znajdziesz go w plikach Steam -> Steam\steamapps\common\Tabletop Simulator\Modding\Deck Builder\TTS-Deck-Editor.exe)

2. Po otwarciu kliknij NEW DECK i zatwierdź proporcje kart 7/10.

3. Przeciągnij pliki skanów kart do pustego okna - pojawi się nowe okno talii w postaci numerowanego pola - 7 rzędów, 10 kolumn - numery od 1 do 70.

4. Przeciągaj pliki wybranych kart aż złożysz talię. Jeśli potrzebujesz jakiejś karty w więcej niż jednym egzemplarzu po prostu przeciągnij dwa, trzy, pięć razy. Ostatnie pole jest zarezerwowane dla rewersu kart więc najlepiej zostawić puste. Jedna talia mieści więc max 69 kart. Jeśli potrzebujesz więcej musisz po prostu złożyć kolejną talię. Dajesz NEW DECK i od nowa przeciągasz tam brakujące karty.  Jak już masz jedną, dwie, więcej talii klikasz:
File -> Eksport -> Export (to imgur zaznaczone, wymiary kart bez zmian), wybierasz lokalizację i plik który się tam pojawi potem importujesz będąc na stole TTS. Jeśli złożyłeś dwie talie to po prostu importujesz obydwa pliki i dwie talie tasujesz razem.

Co do samego TTS to polecam zaimportować taki plik i pobawić się trochę w tasowanie, dobieranie, wykonywanie "Na czarną godzinę". Sam TTS nie jest w żaden sposób połączony z mechaniką samej gry, oferuje tylko stół, na którym można układać karty, tasować je, układać znaczniki, liczniki i inne potrzebne rzeczy. Oferuje też opcję table flipa... ;)

Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Arbw

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Tabletop Simulator - Steam
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2023, 05:29:43 pm »

Cześć,

czy TTS zawiera wzory karty do DT, czy trzeba posiadać/zrobić skany kart, które chce się dodać?

Dzięki
Zapisane

Arbw

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Tabletop Simulator - Steam
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 25, 2023, 02:08:46 pm »

Cześć, nie ogarniam tego TTS, jak stworzyć grę, albo dodać talię na stół ?

Dzięki
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Tabletop Simulator - Steam
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2024, 03:10:11 pm »

Hej, sorry za takie opóźnienia w odpowiadaniu. TTS ma dodatkową jakby aplikację do tworzenia decków. Żeby stworzyć deck musisz mieć skany kart. Jeszcze nie grałem z nikim, na razie sam tylko trochę bawiłem się talią. W dużym skrócie - zakładasz nową grę (jakoś można ją dzielić z innymi, ale jeszcze nie próbowałem). Potem jak już otworzy się stół to importujesz pliki talii i pojawia się na stole. Jak przetestuję z kimś to zrobię jakiś konkretniejszy tutorial i wrzucę skany gdzieś do pobrania.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Arbw

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Tabletop Simulator - Steam
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 06, 2024, 10:05:30 am »

Trochę mi to zajęło, ale chyba stworzyłem talię, w każdym razie odstawiłem to na razie. Dla mnie trochę za dużo roboty. Chyba, że uda Ci się ogarnąć i podesłać screeny, albo będzie ktoś z kim można pograć jakoś online.

dzięki
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Tabletop Simulator - Steam
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 08, 2024, 09:15:37 pm »

Niedługo będę się przymierzał do testów. Wrzucę jakieś info w tym temacie - jak poszło, jakieś porady itp. :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.