Kwietnia 23, 2024, 10:25:51 am
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do dołu

Autor Wątek: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.  (Przeczytany 38699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 08, 2011, 12:34:13 pm »

Ale argumentem przeciw jest to, że jak ktoś gra później to wie czym gra przeciwnik, a jak grasz z kimś na początku to bez side'owania pojedynek może wyglądać zupełnie inaczej. Więc dwie talie w bezpośrednim pojedynku wypadną inaczej jeśli to pierwsza gra turnieju, a inaczej jeśli późniejsza.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 09, 2011, 10:44:36 am »

Ok, widzę że dyskusja nie bardzo ma sens. Wy macie swoje argumenty ja mam swoje i każdy uważa je za bardziej obiektywne. Rozumiem jednak że jako organizator bedę mógł wybrać sposób klasyfikacji podczas turnieju?
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 09, 2011, 11:17:03 am »

A co będzie jak 3 lub więcej graczy będzie miało tyle samo dużych punktów wg Twojej wersji? Jak będzie np 3 graczy A, B i C  i A wygra bezpośrednio z B, B z C, C z A? I tak wrócisz do małych punktów - bo inaczej nie rozstrzygniesz ligi - po co kręcić? Tak czy owak liczyć małe punkty będzie trzeba, myślę, że powinniśmy nie mieszać - Muleq - na ostatnim Mulqonie przegrałeś bezpośrednio z Nekro - 32:42, a w bilansie miałeś tak jak Nekro 24 duże punkty ale porównanie małych było: 264:71 - uważasz, że Nekro powinien byc wyżej w klasyfikacji od Ciebie? Dla mnie bezsens. Polecam pomyśleć jako organizator nad listami restricted/banned itd, niż kombinować w podliczaniu wyników ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 09, 2011, 11:40:20 am »

Cytuj
Ok, widzę że dyskusja nie bardzo ma sens. Wy macie swoje argumenty ja mam swoje i każdy uważa je za bardziej obiektywne. Rozumiem jednak że jako organizator bedę mógł wybrać sposób klasyfikacji podczas turnieju?

1. Oczywiście, że ma sensu jak to zazwyczaj bywa w przypadku kiedy dyskusję zaczynasz.

2. Pojęciem obiektywne nie można sobie rzucać ot tak... To słowo ma konkretne znaczenie. Pojedynczy pojedynek w grze w karty niewiele ma wspólnego z obiektywną oceną siły talii.

3. Raczej niekoniecznie - ustalasz zasady - ranking jest robiony poza turniejem, więc na niego nie masz wpływu. Nawet jeśli ustalisz, że liczy się pojedynek w klasyfikacji Twojego turnieju to do rankingu i tak będzie liczone tak jak za każdym innym razem.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 09, 2011, 07:58:51 pm »

1. Oczywiście, że ma sensu jak to zazwyczaj bywa w przypadku kiedy dyskusję zaczynasz.

Żeby nie było że to ja zaczynam pyskówki

A co będzie jak 3 lub więcej graczy będzie miało tyle samo dużych punktów wg Twojej wersji? Jak będzie np 3 graczy A, B i C  i A wygra bezpośrednio z B, B z C, C z A? I tak wrócisz do małych punktów - bo inaczej nie rozstrzygniesz ligi - po co kręcić?
Rzeczywiscie to jest argument, z którym moge się zgodzić. Wprowadzenie bezposrednich pojedynków nie spowoduje że bedzie można zrezygnować z obliczania małych punktów.

Muleq - na ostatnim Mulqonie przegrałeś bezpośrednio z Nekro - 32:42, a w bilansie miałeś tak jak Nekro 24 duże punkty ale porównanie małych było: 264:71 - uważasz, że Nekro powinien byc wyżej w klasyfikacji od Ciebie? Dla mnie bezsens.

Dokładnie tak uważam. Co z tego że udało mi się zdobyć więcej małych punktów skoro przegrałem bezposredni pojedynek z Nekro. Co z tego że Real nastrzelał więcej bramek słabeuszom skoro i tak wtopi jutro z Barcą!! ;D
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 09, 2011, 11:52:54 pm »

No tak, ale my nie gramy w piłkę - bo jeszcze trzeba by wyniki na wyjeździe inaczej liczyć :P
W naszym przypadku wygrana w pojedynku nie przesądza o sile gracza/jego talii - bo mamy często dużo łatwiej wtopić niż Real z Barcą :)  - więcej gra przypadek, dobór kart - dlatego uważam, że o pozycji w całym turnieju powinien decydować dorobek dużych i małych pktów - liczone małe pkty z X pojedynków umniejszają rolę przypadkowych wpadek w całokształcie rozgrywek. A teraz najważniejszy argument (:P ) - nie chce mi się zmieniać moich exceli :D
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 10, 2011, 03:33:21 am »

Cytuj
Żeby nie było że to ja zaczynam pyskówki

Nie pyskówki, tylko po prostu tak się z Tobą dyskutuje - nagle wyjeżdżasz właśnie z czymś w stylu 'ja mam swoją obiektywną prawdę i inni też'. Obiektywna to jest jedna. I jak chcesz tak obiektywnie to sprónbuj matematyką się posłużyć bo chyba nie ma nic bardziej obiektywnego. Jeśli porównamy w przypadku gry karcianej np 9 gier z tymi samymi przeciwnikami dla każdej z dwóch testowanych talii to w świetle statystyki wynik takiego porównania będzie dużo istotniejszy niż jedna gra pomiędzy tymi dwoma taliami. Pojedyncza gra jest tak mocno uzależniona od elementów losowych, że nie ma sensu w jej wyniku wyciągać żadnych wniosków. Tylko czasem trafiają się talie, że jedna dla drugiej jest typową antytalią i jedna jest praktycznie bez szans. Najczęsciej gdyby zagrać kilka gier to wyniki będą różne. Nawet jeśli jeden gracz jest dużo bardziej doświadczony i ma więcej monych kart w kolekcji to i tak może źle dobrać i się zablokować. Albo dobrac w sposób, który spowoduje, że popełni jakiś koszmarny błąd bo akurat tak się ułożą karty - ja kiedyś na turnieju wystawiłem Nikodemusowi chyba Duranda i wręczyłem komuś dowód odwagi żeby go zabił, tylko jakoś Szpieg mi nie doszedł. No i złożyłem przypadkiem kombo śmierci przeciwko sobie - sporo talii przerzuciłem i nie złapałem szpiega, a może ze zmęczenia się machnąłem w ogóle. I szczerze powiedziawszy uważam, że gdybyśmy powtórzyli grę to dałbym sobie więcej niż 50% na wygraną, ale na pewno nie 100% czy nawet nie 90% - bo to gra karciana. I tu kolejny argument - na początku turnieju nie znasz talii przeciwników - znowu zwiększa to losowość wyniku pojedynczej gry, na końcu natomiast jesteś zmęczony i popełniasz błędy, które również mogą zaważyć na wyniku. Dużo bardziej obiektywne są więc małe pkt.

PS. No i jeszcze jedno - można z kimś wygrać i wygrać - można wygrać 40-39 i 99 do zera. Pomysł z pojedynkiem bezpośrednim nie bierze tego pod uwagę, a małe pkt znowu okazują się lepsze.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2011, 03:37:45 am wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 10, 2011, 11:12:26 am »

A teraz najważniejszy argument (:P ) - nie chce mi się zmieniać moich exceli :D
Trzeba było tak od razu :D. Ten argument ucina wszelkie dyskusje :D

« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2011, 11:22:44 am wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwca 10, 2012, 02:59:32 pm »

Jako iż na ostatnim turnieju były wątpliwości co robimy z graczem który nie dokończył rozgrywek to chciałem tylko przypomnieć iż mamy ustalone co się dzieje w takich sytuacjach poprzez demokratyczne głosowanie. Swoją drogą to chyba jednak wszyscy dokończyli swoje partie.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwca 10, 2012, 03:59:36 pm »

Z tego co pamietam wątpliwosci były w kwestii jak traktować wczesniejsze pojedynki osoby, która musiała wczesniej się urwać. Wg mnie wszytskie pojedynki takiej osoby powinny byc anulowane i każdy dostaje 3 pkt i 40:0. Tak jak już wczesniej ktos pisał chodzi o "ukaranie" osoby która niedokończyła turnieju, a nie o nagradzanie osób, które bez rozegrania meczu zdobyłby w ten sposób darmowe punkty.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwca 10, 2012, 11:09:01 pm »

Właśnie - zapomniałem o wynikach ankiety... ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #101 dnia: Listopada 27, 2012, 12:08:38 pm »

(kopia przemyśleń z wątku o ostatnim turnieju w Lbn)
Myślę, że przy słabnącej niestety frekwencji na naszych turniejach reguła o 5 przyjezdnych nie bardzo ma sens :( W zasadzie nie powoływaliśmy się na nią chyba ani razu przy kwalifikacji turnieju do rankingów - chodzi o to, że Ci, którzy "pozostali na placu boju", czyli nadal jeżdżą na granie mimo, że (jak w ostatnim lubelskim przypadku) czasem bywa 5 osób, a km do przejechania nie ubywa, mieli w postaci punktów rankingowych jakiś bonus za aktywność... Po prostu zostańmy przy standardzie ogłaszania turnieju na forum, z dyskusją nad zasadami, listą chętnych, zorganizowanym miejscem na min. 20 osób itd - jeśli impreza wypali, to i punkty do rankingów pójdą.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #102 dnia: Listopada 27, 2012, 12:29:45 pm »

Proponuje jednak modyfikację tej zasady co by nie było jednak turnieju co 2 tygodnie w tym samym miejscu. Aby turniej był rankingowy musi byc min. 5 graczy.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #103 dnia: Listopada 27, 2012, 01:01:02 pm »

Nekro - jestem jak najbardziej za - to poszerzy tolerancję rankingów na małe turnieje. Tak więc w ogóle min. 5 graczy zamiast min. 5 przyjezdnych (o to coraz trudniej... :( )
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« Odpowiedź #104 dnia: Listopada 27, 2012, 09:26:53 pm »

Przy Waszych propozycjach gdyby nie niespodziewane przyjscie Nocturna ostatni turniej byłby nie rankingowy choć przyjezdnych było więcej niż miejscowych ;). Dlatego moja propozycja jest taka żeby nie wprowadzać minimum osób ale zachowac koniecznosć przyjezdnych. W końcu to oni najbardziej musza się "poswięcać". Oczywiscie również turniej trzeba zgłosić wczesniej i organizator powinien starać sie dopasować termin turnieju do woli większosci ( o ile jest taka możliwosć ).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do góry