Marca 28, 2024, 02:32:38 pm
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do dołu

Autor Wątek: Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.  (Przeczytany 38361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Pomysły, zasady, dyskusje dotyczące rankingów.
« dnia: Maja 09, 2008, 03:53:30 pm »

W Krakowie mi coś Łukasz mówił, że ktoś chce się zająć robieniem rankingu graczy, ale byłem tak zmęczony, że nic z tego nie pamiętam :) Co to miało być dokładnie?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zasady forumowe.
Tak więc mamy już 2 zasady forumowe:
1. musi być 6 graczy na samym turnieju (niezależnie skąd bedą)
pięciu graczy musi być przyjezdnych aby turniej był rankingowy - stara zasada
2. Osoby które nie rozegrały spotkań z graczem który "nie dokończył" turnieju otrzymują 3pkt. i 40:0
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2013, 01:08:35 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 09, 2008, 07:22:53 pm »

W Krakowie zignorowałeś, a teraz to się przypomniało, co??? :)
Chodzi o to, żeby dawać pkt za miejsce w turnieju - ostatni dostaje 1, a pierwszy tyle ilu było graczy.

Czyli Ranking na dzień dzisiejszy wygląda mniej więcej tak:
1. Diablerist - 7pkt
2. Atticus - 6pkt
3. Skoq - 5pkt
4. Muleq - 4pkt
5. Robert - 3pkt
6. pretorianstalker - 2pkt
7. Wojtek - 1pkt

Mam nadzieję, że się nie pomyliłem, bo nie wiem jak dokładnie wyglądały wszystkie mecze :) Każdy kto choć raz zagra na turnieju będzie dodawany, ranking nigdy się nie zeruje ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 09, 2008, 07:26:44 pm »

W Krakowie zignorowałeś, a teraz to się przypomniało, co??? :)
;D Musiałem się koncentrować na grze ;)

Tylko czemu liczyć go dopiero od tego turnieju? Ja bym chętnie wziął pod uwagę wszystkie dotychczasowe turnieje :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 09, 2008, 07:28:25 pm »

Tylko czemu liczyć go dopiero od tego turnieju? Ja bym chętnie wziął pod uwagę wszystkie dotychczasowe turnieje
Odpada. Pomysł powstał teraz, więc jest od teraz. Może kogoś to zmobilizuje, a jak od razu ktoś wskoczy na pierwsze miejsce z dużą przewagą to ktoś się może zniechęcić :P Poza tym, nie mamy danych z poprzednich turniejów, bo nie ustalaliśmy dokładnej kolejności.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2009, 08:20:55 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 20, 2008, 10:55:49 am »

A może by robic "roczne rozgrywki" czyli tak jak to opisuje Pret pod spodem  z tym że trwające od 1 stycznia do 31 grudnia. Po tym czasie byłby wyłaniany "Gracz roku" a punktacja by sie zerowała. Rozgrywki były by rozgrywane jak dotychczas tylko na konwetach i zasadach. Talie zajmujące 3 pierwsze miejsca na danym konwencie nie mogły by sie powtórzyc na następnych konwetach tego roku u zadnego z graczy (chyba że zostanie zmienione min. 20 kart). Aby konwet mógł być oficjalnie uznany za punktowany musiał by być zgłoszony minium miesiąc wcześniej na forum. Obowiązkowe by musiały by być zdjęcia zamieszczane na forum z takich konwentów aby było wiadomo że się grało a nie był to "lewy" konwet. Może taka formuła spowoduje wieksze zainteresowanie graniem w DT.

Co wy na to  :) ? Oczywiście powyższe rozważania są pierwszym pomysłem roboczym więc prosze zytnio nie krytykować tylko dodawać swoje uwagi  ;D
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 20, 2008, 12:22:15 pm »

Myślałem nad tym, żeby robić dwa rankingi - jeden roczny :) Żeby mogli nowi gracze wejść na podium i drugi obejmujący wszystkie turnieje od momentu kiedy liczymy miejsca.
Co do tego co się łapie na punktację - oczywiście każdy turniej, w którym może wziąć każdy, a nie jakieś tam gry regionalne :) Zapowiedź minimum miesiąc przed i w sumie wystarczy. Nie sądzę aby fotki były konieczne - większość to turnieje na konwentach, więc w programie wystarczy, że się DT znajdzie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 20, 2008, 12:38:40 pm »

Można liczyć tak jak w snookerze (my favourite :P) jak i zapewne wielu innych grach. Jeden ranking oficjalny obejmujący punktację z np. dwóch lub trzech lat aktualizowany co roku o wyniki danego sezonu. Oraz ranking prowizoryczny z danego roku, który wyłania zwycięzcę jednego sezonu i na koniec sezonu jest wliczany do rankingu oficjalnego.

Co do pomysłu o niepowtarzaniu talii jest on awangardowy ;) Przy dużej ilości turniejów w sezonie pewnie przełożyło by się to na różnorodność w taliach i osobach na podium. Ale w sumie to tylko ja powtarzam talie :P

Myślę, że aby turniej mógł być rankingowy to powinno być jakieś minimum graczy przyjezdnych zadeklarowanych wcześniej - powiedzmy trzech, czterech. A "miejscowi" powinni otrzymywać punkty ujemne za niepojawienie się, nie licząc szczególnych przypadków jak poród żony, egzamin itp :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 20, 2008, 01:37:51 pm »

Można zrobić tak, że pkt są tylko dla tych co się zadeklarują, a jak się zadeklarują i nie przyjda to pkt ujemne :) Ostateczna deklaracja np na tydzień przed turniejem :P

Co do powtarzania talii - faktycznie tylko Diablera by trochę ukróciło ;) Inni raczej nie powtarzają. A czemu np nie można powtórzyć decka, który spisał się słabo, a mamy pomysł jak zrobić z niego maszynę do zabijania?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 20, 2008, 02:09:17 pm »

A czemu np nie można powtórzyć decka, który spisał się słabo, a mamy pomysł jak zrobić z niego maszynę do zabijania?
Taki akurat można wg. teorii Nekro, chyba że za słaby uznać deck z 3 miejsca :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 20, 2008, 03:28:53 pm »

Powtarzanie decka i tak odpada bo nikt tego nie sprawdzi tak jak w praktyce nie sprawdzamy zawartości decków (moze poza Marqwitchem) przeciwników/uczestników turnieju :) Kto policzy ile kart się różni? Kiedy możnaby to liczyć i kto miałby to zrobić? :) Ograniczmy się do rankingu...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 20, 2008, 04:57:11 pm »

Nekro,
A jak ja bym zmienił w decku 20 kart - to w sumie zaledwie 12-13%  :D - czy to można by było uznać za wystarczającą zmianę decka? ;D
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 20, 2008, 09:28:00 pm »

Jeśli chodzi o sprawdzanie kto czym grał na pierwszych 3 miejscach to przecież mamy temat gdzie zamieszczamy trzy pierwsze talie z danego konwentu i w razie czego zawsze mozna sprawdzić kto czym grał jeśli zajął znowu jakieś miejsce na pudle. Jeśli chodzi o te 20 kart to widział bym w tym to aby nie powtarzać talii takich jak atticusa we wrocku które są b. szybkie.
Modźmy dalej a uda się coś wymyślić  ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2008, 12:34:35 am wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 21, 2008, 12:46:57 am »

Hehe, u Skoqa nawet się nie odczuje zmiany tych 20 kart - talia będzie nadal irytowała i wygrywała tym samym.
U Atticusa w jego trzech taliach tak naprawdę zmienia się około 25 kart ledwie, a zmianę taktyki jednak się odczuwa.

Jeśli chodzi o sprawdzanie kto czym grał na pierwszych 3 miejscach to przecież mamy temat gdzie zamieszczamy trzy pierwsze talie z danego konwentu i w razie czego zawsze mozna sprawdzić kto czym grał jeśli zajął znowu jakieś miejsce na pudle.
Ale jesteś naiwny ::) Pomysł niby fajny, ale jednak nie nadaje się do wprowadzenia ze względów technicznych. Podobnie jak to co "wymyśliliśmy" w Sosnowcu o nie zmienianiu składu talii podczas pierwszej gry z danym graczem tj. niewykorzystywania tego, że można się przejść po stołach i obadać kto czym gra i się przygotować. Przecież nikt nie będzie biegał za kimś do kibla, żeby pilnować czy przypadkiem się nie side'uje :D
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 11, 2008, 06:47:20 pm »

Ktoś ma jakiś pomysł co mogła by dawać pozycja w rankingu na koniec sezonu? Powinno być to teoretycznie coś co mobilizowało by ludzi do częstszego i gęstszego uczestniczenia w turniejach. Sam myślałem np. żeby pierwsze osoby w rankingu z poprzedniego roku mogły sobie wybierać, w której grupie chcą grać (we wszystkich turniejach na rok przyszły w odwrotnej kolejności zajmowanych miejsc). Czyli na przykładzie turnieju, który się odbył najpierw losowali by ludzie niesklasyfikowani, a potem grupę wybierał by sobie Starter, następnie Pret, Nekro, Skoq i ja. Moja propozycja nie daje jednak tego efektu, na którym mi najbardziej zależy (patrz zdanie drugie).

@Muleq: Interesująca propozycja. Myślę, że do zastosowania w jakiejś podobnej formie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2008, 08:03:03 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Ranking
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 11, 2008, 07:24:26 pm »

Kiedys w tennisie za pokonanie Gracza wyzej notowanego były dodatkowe pkt rankingowe. Moze by wprowadzic cos podobnego u nas? Pewnie w jakis sposb mogołby to zachecic i mobilizowac do przyjazdów na turnieje. Co do twojego pomysłu Diabler pełna zgoda ale z powodu niewielkiej ilosc Graczy ograniczyłbym grono osob do 5. Taki TOP FIVE ;) W zaleznosci od rodzaju turnieju mogliby oni wybierac sobie grupy badz poprostu byliby rozstawieni.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do góry