Marca 29, 2024, 10:10:47 am

Autor Wątek: Konkurs - czerwiec [KARTY]  (Przeczytany 9557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Konkurs - czerwiec [KARTY]
« dnia: Czerwca 11, 2008, 01:08:55 pm »

Oto kart, na które można głosować w czerwcu. Myślę, że spokojnie można dyskutować w tym temacie - bałagan i tak się nie zrobi, bo wszystkie karty są wystawione jednocześnie, więc jako taki porządek będzie ;) Dyskusja na własną odpowiedzialność - jak się czepimy czyjejś karty, to jeśli ktoś zorientuje się, któa jest nasza może oddać w głosowaniu :P Oczywiście tego być nie powinno, ale po dwóch etapach już wiem jakie wałki odchodzą... Ci, którzy nie wystawiali śmiało mogą dyskutować :)

Karty oczywiście wystawiane anonimowo :) Ile to do - nie wiem, aczkolwiek, prosiłbym również o to, aby głosować w ten sam sposób w jaki wystawiano karty - proszę przysyłać mi głosy. Najlepiej na email z hasłem Konkurs w tytule. Można na GG po upewnieniu się, że jestem akurat w zasięgu (żeby potem głos nie zaginął) albo na PW poprzez forum. Na koniec miesiąca opublikuję głosy. Proszę pamiętać o tym czyje głosy są ważne! Zagłosować może każdy, ale głosy niespełniające wymogów ostatecznie nie zostaną wzięte pod uwagę.

A oto karty:

1.
Tłumaczenie na polski:
"Zagraj na dowolnego gracza poświęcając trzy akcje jeśli posiada on w grze dwóch lub wiecej wojowników.
Gracz na którego działa ta karta podczas swojego kroku 3 musi odrzucić jednego swojego wojownika. Gdy gracz nie ma już wojowników w grze ta karta jest anichilowana.
Jeśli gracz na którego dziala już ta karta spowoduje jej odrzucenie to otrzymuje 5pkt. zwycięstwa"

2.

3.

4.

5.

6.

7.
Dwoje dzielnych żołnierzy zagłady odnalazło na ziemii stare zardzewiałe działo samobieżne produkcji najprawdopodobniej rosyjskiej. Po remoncie, podczas prób uruchomienia okazało się, że działo namierza i detonuje za pomocą własnych rakiet wszystkie wykryte miny i granaty. Skukiem czego odział przebywających nieopodal żołnierzy, wyposażonych w granaty neuralne poniósł śmierć na miejcu. Jednakże sprzęt ten został powielony i wprowadzony na wyposażenie armi jako potencjalnie niebezpieczny dla wroga.           

8.
 Od autora: Karta ta jest doskonała do wszystkich Talii, które opierają się na wszystkim i na niczym...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2008, 01:22:45 pm wysłana przez Nicodemus »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 11, 2008, 04:12:45 pm »

Jako że każdy boi się zacząć to może znowu ja to zrobię. Uważam iż karty w tym miesiącu stoją na dobrym poziomie i są fajniejsze niż w zeszłym miechu. Mi najbardziej podobają sie karty numer 2,3,1,4,6. Oczywiście są to moje pierwsze odczucia i jeszcze nie wiem czy zagłosuję w ten sposób bo trzeba jeszcze raz wszystko dobrze przeczytać, obejrzeć i sie porządnie zastanowić. Tak czy inaczej karty są fajnie wykonane (niektóre dają zajebiaszczy klimat), niektóre mają opisy które mi nie pasują zbytnio ale i tak są ciekawe.
Uważam pozycje dwa za bardzo ciekawą kartę  ;)
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 11, 2008, 04:41:43 pm »

Cóż dodać. Wyraźnie widać że poziom kart się podniósł. Są jakieś lekkie niedociągnięcia tu i tam, ale ogólnie jesteśmy na najlepszej drodze żeby stworzyć bardzo przyjemny dodatek. Chciałem też zachęcić wszystkich do uczestnictwa w konkursie. Im więcej kart, tym wiadomo że szybciej będzie można coś złożyć :)
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 11, 2008, 06:27:23 pm »

mi osobiscie podobaja sie karty:
2. za pomysl i zgodnosc z podrecznikiem rpg  ;)
3. rysunek i pomysl tez calkiem  :)
4. kolejny ciekawy pomysl i znow dobry rysunek  ;)
6. nastepny fajny pomysl  ;)

powyzsze karty na 99% znajda sie w mojej pierwszej piatce, musze jeszcze pomyslec nad kolejnoscia i dokladnie wczytac sie w pozostale (moze w nich tez cos mi sie spodoba)

juz sie wczytalem dokladnie ;) musze przyznac, ze dzialanie wszystkich kart jest jasne i ciekawe co jest sporym plusem kart z tego miesiaca.

jedna uwaga - dobrze by bylo gdybyscie zamieszczali autorow grafik, to moze pomoc innym w wyszukiwaniu ciekawych obrazkow na przyszle miesiace.

swoja droga mozna zrobic konkurs bonusowy na zgadywanie kto zrobil ktora karte ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2008, 06:43:02 pm wysłana przez Lechu »
Zapisane

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 11, 2008, 07:48:08 pm »

swoja droga mozna zrobic konkurs bonusowy na zgadywanie kto zrobil ktora karte ;)

To jest interesujący pomysł ;) ja jestem za!

A co do kart to podoba mi się 7. Tylko nie rozumiem, czemu nie można grać swoimi minami o.O
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 11, 2008, 08:01:22 pm »

Atticus, ja sie domyslam po przeczytaniu karty, ze wykrywa ona i detonuje wszystkie miny itp
Co do mini konkursu to latwo mozna sie podomyslac co do jakis 4 kart - reszta na zasadzie eliminacji :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2008, 08:10:32 pm wysłana przez Nicodemus »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 11, 2008, 08:32:45 pm »

Jak tak łatwo się domyślić to podeślij mi swoje typy - jak na razie dostałem dwa typy i jeden jest gorszy od drugiego :D

Ta formuła mi się coraz bardziej podoba :) Mało kto wie tak na prawdę co jest czyje... dla mnie bomba ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2008, 09:27:28 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 11, 2008, 10:36:02 pm »

Ja już mam 100% pewność co do 4ech kart, 95% co do dwóch, ale za zupełnie nie mogę przyporządkować karty Marqwitchowi i Troublestarterowi :P

Trzy karty, które zapunktują u mnie najwyżej to:
Flow of Asymmetry - mądrze przeniesione działanie z rpga, w sam raz dla Dożywionych Legionistów lub Valpurgiusa, który sam poczaruje, a zablokuje Znawców Sztuki i Crenshawa. No i jakaś przeciwwaga dla wnerwiającego Duranda. Gorzej jak dostanie go Ilian - może być za mocne, ale zawsze jest Spirit of Nataniel :P

Przebudzenie Nefarytów - daje możliwość użycia ciekawych Darów, które mają za duży koszt w akcjach - Kontrola Myśli, Mroczne Przywołanie, Ożywienie. Niweluje największy mankament Nefarytów, niski Pancerz. Działa niestety również na przeciwników. Czyżby rysunek robił Starter, a tekst Muleq, który na każdym turnieju tłucze Nefarytami? :P

Niszczyciel Min - nie wiem czego tu Atticus nie rozumie, mamy podaną otoczkę fabularną (trochę naciąganą, ale ujdzie :P). Ciekawy ekwipunek, chociaż mógłby być nie tylko dla ŻZ (chętnie dołączył bym mu Hellblastera :)) i nie wiem czy nie za mocne to odrzucanie za PZty tylko za akcję (byłby to precedens w DT).

Poza tym:
Abandoned Squad - dość ciekawe, może pomóc w przebiciu się przez rozbudowaną Triadę lub Nietoperze. Po angielsku trochę nie wiadomo do kogo się to "you" odnosi, ale po polsku jest już wszystko jasne.

Laura - powinno być Bohaterka!! :P Ogólnie może być, szczególnie fajna zdolność przechwycenia Pojazdu.

Luna Gazette - trudno się do czegoś przyczepić.

Wszechstronność - jw. + podoba mi się, że można ją zagrać w turze przeciwnika by uzyskać akcję - na razie jedyną opcją była Inspiracja.

Jedyna karta, która odstaje to Ninjitsu, ale w porównaniu do zeszłego miesiąca i tak jest nieźle.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 11, 2008, 11:12:43 pm »

Jedyna karta, która odstaje to Ninjitsu, ale w porównaniu do zeszłego miesiąca i tak jest nieźle.

Ninjitsu jest fajnie zrobiona graficznie - popatrz sobie jak wyglądają inne moce ki. Odnośnie tekstu to teraz widzę że jest trochę przepakowana i ma tekst dany do lewej strony no ale cóż każdemu się mogło zdarzyć (jesteś zbyt surowy) ;)

Abandoned Squad - dość ciekawe, może pomóc w przebiciu się przez rozbudowaną Triadę lub Nietoperze. Po angielsku trochę nie wiadomo do kogo się to "you" odnosi, ale po polsku jest już wszystko jasne.

Na nietoperze chyba nie za bardzo zadziała. Masz rację z tym iż nie wiadomo do kogo sie odnosi - trzeba by to poprawić.

Laura - powinno być Bohaterka!! Język Ogólnie może być, szczególnie fajna zdolność przechwycenia Pojazdu.

A ja wręcz przeciwnie uważam iż ta zdolność jest mało grywalna ale taka "archaniełka" powinna coś umieć w końcu  ;D

Niszczyciel Min

Teraz jak go widzę to bym go trochę przerobił ale i tak jest ok  ;)

Ja już mam 100% pewność co do 4ech kart, 95% co do dwóch, ale za zupełnie nie mogę przyporządkować karty Marqwitchowi i Troublestarterowi

Jak trafisz wszystkie to masz u mnie browca lub inny napój (chociaż nie chce mi się w to wierzyć  ;D ).
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 11, 2008, 11:18:34 pm »

Co do Abandoned Squad - you itp z reguły odnosi się do tego gościa co ma misję zleconą, chyba, że wyraźnie jest rozgraniczone jak na Solidarity. Tutaj chyba podobnie jak na samobójczej misji - kłóciłem się o to z Kfuckerem na jednym z pierwszych, jak nie na pierwszym turnieju :) On się uparł, że jak on mi zlecił misję to on dostaje PZ, a ja mówiłem, że jak mi zlecił to ja dostaję za wykonanie ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 11, 2008, 11:30:24 pm »

kłóciłem się o to z Kfuckerem na jednym z pierwszych, jak nie na pierwszym turnieju :) On się uparł, że jak on mi zlecił misję to on dostaje PZ, a ja mówiłem, że jak mi zlecił to ja dostaję za wykonanie ;)
Na 99% mylisz osoby, bo w tamtych czasach już od niego odkupiłem wszystkie takie perełki ;) Potwierdzał by to również skład jego talii na Goblikonie, która raczej była w niezmienionym stanie.

Faktycznie, Abandoned nie zadziała na Nietoperze podobnie jak Carnage, trochę szkoda :(

Jak trafisz wszystkie to masz u mnie browca lub inny napój (chociaż nie chce mi się w to wierzyć  ;D ).
Wystarczy się dobrze przyjrzeć, porównać z kartami z kwietnia i maja, trochę pogłówkować, przeprowadzić wywiad :P
Piwo z lodem? ;D Nie, dziękuję. Możemy się założyć o jakąś R-kę ;)

Jeśli ktoś chciałby robić konkurs na zgadywanie autorów to i tak typowania znów musiały by być przeprowadzone anonimowo :P
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 11, 2008, 11:55:26 pm »

Na 101% właśnie z Kfuckerem o tym dyskutowałem :) Bo zlecił Samobójczą jakiemuś mojemu wojownikowi w decydującym momencie i pojechał go Behemotem... I potem cofnęliśmy wszystko, bo się okazało, ze bym wygrał właśnie z powodu misji. Pamiętam jak dziś ;) To był chyba pierwszy Goblikon.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 12, 2008, 12:04:58 am »

Mógł to być ewentualnie tylko Flamberg, ale nadal jest to niemalże niemożliwe. Chyba, że zagrał Przekazanie Danych :)
Na Behemethy grał też ktoś na pierwszym Lublinie.
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 12, 2008, 01:06:22 am »

karty w tym miesiącu mają bardzo wysoki poziom, zarówno jezeli chodzi o wykonanie techniczne jak i o pomysły

Abandoned Squad - ciekawy pomysł, fajna grafika, wykonanie bez zarzutu

Flow of Asymmetry - interesujący prosty pomysł, wykonanie bez zarzutu, tyle ze to następny karta dla algerotha

Laura Valentino - fajna grafika, zabawny pomysł z tym jumaniem pojazdu w locie ;) plusem jest to ze to +5 robi bardziej grywalnych obcenie nieużywanych archaniołow

Luna Gazette - granie w otwarte karty to juz troche przegięcie, szczególne z paparazzo za murem obronnym ;)  grafika najlepsza z wszystkich wystawionych kart, zastanawia mnie jedynie inny rozmiar karty i brak symetrii w tych białych marginesach. Moze ktoś podszedł ambitnie do tematu i zrobił wlasne skany ramek ;> ? jezeli tak to respect, ja mialem taki zamiar ale wbrew pozorom chcąc zrobic to idealne to jest sporo rzezbienia

Ninjitsu - no ten tekst to moznaby wysrodkowac, karta ogólnie daje rade ale bez rewelacji

Przebudzenie Nefarytów - nie ma sie czego czepic, karta robi neferytów bardziej użytecznych

Niszczyciel Min - pomysł naprawde ciekawy, te miny i granaty to naprawde wrzód na dupie, do  wykonania tez sie  nie ma co przyczepic   
 
Wszechstronność - wszystko fajnie, pięknie, ładnie ;) ale trzebaby zaznaczyc ze mozna miec tylko  jedną w talii, bo juz sobie wyobrażam playalone decki na 5ciu takich kartach

ogólnie kilka kart ma wyrównany poziom i jeszcze nie mam zdecydowanego faworyta, co do Twojego zgadywania Diabler to bym sceptycznie podchodził do jego wyników :P

konkurs typerski moznaby przeprowadzic, a poza tym to jestem za ujawnieniem która czyja karta w momencie gdy wszyscy wystawiający swoje karty oddadzą głosy

Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Konkurs - czerwiec [KARTY]
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 12, 2008, 01:33:57 am »

plusem jest to ze to +5 robi bardziej grywalnych obcenie nieużywanych archaniołow
Stern dodaje +5 Świętym Wojownikom i nie tylko, a są nadal nieużywani. Lepsze byłoby atakowanie bez ograniczeń przynależności np.

Moze ktoś podszedł ambitnie do tematu i zrobił wlasne skany ramek ;> ? jezeli tak to respect, ja mialem taki zamiar ale wbrew pozorom chcąc zrobic to idealne to jest sporo rzezbienia
Jaaasne :P Raczej "ktoś" nieumiejętnie wycinał kartę w Paincie.

Wszechstronność - wszystko fajnie, pięknie, ładnie ;) ale trzebaby zaznaczyc ze mozna miec tylko  jedną w talii, bo juz sobie wyobrażam playalone decki na 5ciu takich kartach
Patrzę i myślę, i jakoś nie widzę playalone'owej potęgi tej karty...


konkurs typerski moznaby przeprowadzic, a poza tym to jestem za ujawnieniem która czyja karta w momencie gdy wszyscy wystawiający swoje karty oddadzą głosy
A ja jestem przeciw. Wpadnie bogus da ci 5pkt, a mi zero :P


Zapisane