Marca 28, 2024, 05:40:56 pm

Autor Wątek: Podaj Dalej  (Przeczytany 14590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 02, 2009, 09:51:57 am »

Ja uważam, że akcji z Inicjatywy nie można wykorzystwać poza swoją turą co wynika z samej karty, a więc mimo że Podaj Dalej mozna zagrać, to inicjatywa nie zadziała bo i niby jak? :) Nie ma specjalnego kroku podczas tury na Akcje przeciwnika. Kiedy dostaniesz tą akcję? Podczas kroku 2 czy może 3? Przed akcjami przeciwnika, w trakcie, po?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

urso

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 02, 2009, 10:00:46 pm »

akcji z Inicjatywy nie można wykorzystwać poza swoją turą co wynika z samej karty

na karcie jest napisane "możesz w tej turze wykonać dodatkową akcje" czyli w turze w której została rzucona inicjatywa, a jako że zostało użyte podaj dalej możemy użyć również w turze przeciwnika . nigdzie nie jest napisane że efekt karty działa tylko w swojej turze , a jedynie że możemy zagrać ją w swojej turze , ale jeśli znalazłeś sposób by zagrać ją w turze przeciwnika(podaj dalej) to dlaczego masz jej nie użyć .
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 03, 2009, 12:00:41 am »

Nawet gdyby było tak jak piszesz ( a nie jest), czyli:

"na karcie jest napisane "możesz w tej turze wykonać dodatkową akcje" czyli w turze w której została rzucona inicjatywa, a jako że zostało użyte podaj dalej możemy użyć również w turze przeciwnika..."

to i tak zgodnie z napisem na Inicjatywie - "nie można zagrać dwóch inicjatyw w jednej turze" (w eng nie ma "per YOUR turn", tylko "per turn")- użycie Podaj Dalej jest niemożliwe (tak czy owak powoduje powtórne zagranie karty, co jest sprzeczne z ograniczeniem zapisanym na Inicjatywie).

Ale to tylko dowód na niesłuszność Twojego stwierdzenia, bo w rzeczywistości jest taka jak pisze Pretorianstalker - akcji z Inicjatywy nie można wykorzystwać poza swoją turą co wynika z samej karty.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

urso

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 03, 2009, 04:47:41 pm »

to i tak zgodnie z napisem na Inicjatywie - "nie można zagrać dwóch inicjatyw w jednej turze" (w eng nie ma "per YOUR turn", tylko "per turn")- użycie Podaj Dalej jest niemożliwe (tak czy owak powoduje powtórne zagranie karty, co jest sprzeczne z ograniczeniem zapisanym na Inicjatywie).


w eng jest rzeczywiście per turn , ale na początku zdania jest YOU ,a na karcie jest napisane "you may not play more than one initiative per turn" , a ty nie zagrywasz więcej niż jednej , zagrywasz dokładnie jedną którą zyskałeś poprzez podaj dalej.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 03, 2009, 09:00:05 pm »

Ale w dalszym ciągu nie masz swojej tury, żeby ją zagrać zgodnie z zapisem (nie chodzi mi o ominięcie zapisu, który jest omijany przez Podaj Dalej - o zagrywaniu) - ta karta jest ściśle związana z turą gracza,a Ty jako rzucający Podaj Dalej po prostu tury nie masz = nie możesz użyć Inicjatywy, inaczej error będzie chociażby z powodu braku możliwości umiejscowienia "kopiowanej " Inicjatywy w czasie.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 03, 2009, 09:12:34 pm »

Dostajesz dodatkową akcję - dodatkowa akcja wskakuje do kroku nr 2. Czy to załatwia sprawę? Nie masz kroku 2, nie możesz akcji z tego kroku wykonać.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

biafra

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 04, 2009, 03:28:24 pm »

1. Brakuje mi tu konsekwencji w stosunku do inspiracji dla ktorej to zawsze znajduje sie miejsce nawet w trakcie walki.
2. Druga rzeczą jest to, że  podaj dalej umozliwia to zagranie karta inicjatywa sama w sobie nie daje mozliwosci wykonania takiego dzialania wiec wydaje sie byc logiczne, że podaj dalej daje szanse na jej wykorzystanie.
3. Poza tym przeciwnik musi zagrac ta karte i dopiero jak on zagra to mozemy ta karte wykorzystac. Wydaje mi się, że bardziej tu chodzi o to co jest napisane na podaj dalej i dlatego mozna przyjąc, że  w tym przypadku podaj dalej jest bardziej szczegółowe.
Proszę o rozważenie tych argumentów.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 04, 2009, 05:18:52 pm »

1. Absolutnie się nie zgadzam. Inspiracja sama z siebie daje akcje w dowolnym momencie - w walce, w kroku 1 albo 3. I jest to karta zagrywana w dowolnym momencie.
2. Jak wyjaśnisz kiedy wukonuje się akcję z inicjatywy poza własną turą (i czemu tak, a nie inaczej) to funduję nagrody - set mortificatora w wersji angielskiej!

Do tego -na inicjatywie jest jeszcze jeden warunek zagrywania - zagraj podczas swojej tury zanim wykonasz jakiekolwiek akcje. to nie jest czyste zagraj podczas swojej tury -też weź to pod uwagę. Gdyby było zagraj podczas swojej tury pomiędzy akcjami nr 1 i 2 to podaj dalej nic by nie dało. Karta ta jest zagrywana w swojej turze przed akcjami - teraz lepiej?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #23 dnia: Września 02, 2009, 01:08:25 pm »

Jak będzie w takim razie gdy zagram podaj dalej na bezlitosna efektywność?
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 03:09:52 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #24 dnia: Września 02, 2009, 01:22:35 pm »

Hmm... W sumie powinno to działać jak Podaj dalej na Inspiracje :P Ostatnia Bezlitosna wykonuje pierwsza turę :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #25 dnia: Września 02, 2009, 01:24:59 pm »

To jest ciekawa sytuacja - bo dzięki Ruthless Efficiency masz natychmiast dodatkową turę - skoro tylko opis sposobu zagrywania dotyczy "swojej tury", to zagranie Podaj Dalej chyba będzie skuteczne - tylko jaka byłaby kolejność rozpatrywania tur?
Przypadek A - ja rzucam Bezlitosną i na nią Podaj Dalej - i co mam 3 tury pod rząd? Hmm... niezła jazda.
Przypadek B - ktoś rzuca Bezlitosną, ja Podaj Dalej - i tu trzeba chyba tak działać jak z inspiracją - najpierw ja rozpatruję swoją dodatkową turę, potem ktoś swoją drugą pod rząd turę...
Jakoś tak - co o tym sądzicie?

O, widzę, że Pret też ma takie sam zdanie... ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 10, 2011, 10:23:29 pm »

Zagrywam Szczęście, a przeciwnik kradnie, ja też.

Czy mogę zagrać "podaj dalej" ?? Na karcie jest napisane "zagraj NATYCHMIAST po".
Zapisane
Non Serviam !

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 10, 2011, 10:54:43 pm »

Zagrywasz Szczęście - przeciwnik kradnie i je zagrywa, Ty kradniesz i je zagrywasz i rzucasz Podaj Dalej = masz 20 PA  ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #28 dnia: Września 17, 2015, 02:41:54 pm »

Zagrywam Zamówienie przeciwnik mi je zakłóca ale ja zakłócam jego zakłócenie. Czy mogę zagrać jeszcze Podaj dalej na Zamówienie? Wg mnie nie ale wolę się upewnić ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #29 dnia: Września 17, 2015, 03:07:41 pm »

Już za późno na Podaj Dalej.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D