Marca 29, 2024, 06:06:01 am

Autor Wątek: Podaj Dalej  (Przeczytany 14593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 10, 2019, 11:42:50 pm »

Jeśli dobrze zrozumiałem, to po zagraniu Podajki na Zamówienie przeciwnika obaj dobieramy po jednej karcie z talii, jak na swoje - to biorę dwie karty z talii.
Czy z Darem Losu jest taka sama analogia?

A czy jest możliwa taka opcja - przeciwnik zagrywa Grabież, ja rzucam Inspirację. Moje akcje mają pierwszeństwo - rzucam Podajkę i zagrywam jego Grabież z akcji inspiracyjnych.
Ale to nie przejdzie chyba, bo Podajka zadziałaby na inspirację (czyli chyba miałbym 6 akcji), a nie na jego Grabież
Dobrze myślę?
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 11, 2019, 01:42:52 am »

Zamówienie i Twoje Podaj dalej: dobieracie po jednej karcie.
Dar losu i Twoje Podaj dalej: dobieracie po tyle kart ile opłaciliście (czyli 1 lub 2).
Grabież i Twoje Podaj dalej: Nie możesz zagrać Podaj dalej (jak również Skradzonych papierów), jeżeli nie jesteś w stanie wykorzystać efektu przejmowanej karty.
W przypadku zagrania kart w kolejności Przeciwnik: Grabież, Ty: Inspiracja, Podaj dalej będziesz miał tylko 6 akcji, ale dopiero po rozpatrzeniu Grabieży.

Jest możliwość skutecznego zagrania Podaj dalej na Grabież, ale musisz mieć dostępne 3 akcje przed rzuceniem karty.
Przykładowo: Jest twoja tura i masz jeszcze 3 akcje, przeciwnik zagrywa Inspirację i Grabież, Ty wtedy zagrywasz Podaj dalej (albo nawet Skradzione papiery, co jest lepszym rozwiązaniem).
Zapisane
Sic vis pacem, para bellum

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Podaj Dalej
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 11, 2019, 11:03:32 pm »

Czyli nie opłaca się zagrać Grabieży z Inspiracji, gdy przeciwnik ma akurat turę i jeszcze nie wykorzystane akcje, bo można się nabić na kontrę.
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.