Kwietnia 20, 2024, 03:44:55 pm

Autor Wątek: Komputer taktyczny vs Żądza krwi  (Przeczytany 1766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cyryl Dent

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Komputer taktyczny vs Żądza krwi
« dnia: Czerwca 21, 2008, 10:50:10 pm »

Wczoraj ciachałem sobie z kumplem. Doszło do walki między moim Funkcjonariuszem bitewnym, wyposażonym m.in. w Komputer taktyczny, a jego wojownikiem (nie pamiętam jakim, mniejsza z tym). Nom, i ja zmieniłem taktykę walki na taką, która ratowała skórę mojemu. Wszystko byłoby cacy, gdyby nie fakt, że kolega użył Żądzy krwi. Powstał problem. Na tej karcie napisane jest: "UŻYJ NA POCZĄTKU SWEJ TURY. Możesz wykonać dodatkowy atak [nie akcję ataku]. Nie określaj Agresora i Obrońcy przed zakończeniem pierwszego." Nom, i on wtedy chciał ponownie zaatakować mojego bogu ducha winnego ludka ale tą samą taktyką, którą próbował zastosować przy pierwszym podejściu. I teraz pytanie - czy jest to kolejna walka, czy po prostu kolejny atak w jednej walce? Czy przy drugim ataku również mogę zmienić taktykę, czy automatycznie walczymy w takiej, w której przeprowadzony był pierwszy atak?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2008, 10:54:52 pm wysłana przez Cyryl Dent »
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Komputer taktyczny vs Żądza krwi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 21, 2008, 11:09:10 pm »

Heh...
Żądzę Krwi tak samo jak Inicjatywę wolno zagrać tylko w swojej turze przed wykonaniem jakichkolwiek akcji. Jeśli już wykonał atak to nie mógł po nim zagrać Żądzy. Chyba, że się nieprecyzyjnie wyraziłeś i zagrał ją prawidłowo na początku swojej tury. Żądza Krwi daję akcję ataku, a czy wykorzystasz ją na atak i w wyniku tego walkę czy też na inne akcje wykorzystujące akcję ataku to już inna sprawa.

Jest to kolejna walka - to atak prowadzi do walki, a nie walka do ataku.

Tak więc owszem, możesz ponownie użyć Komputera Taktycznego (a twój kolega w tej drugiej walce wcale nie musi atakować tą samą taktyką).
Zapisane

Cyryl Dent

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Komputer taktyczny vs Żądza krwi
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 21, 2008, 11:15:48 pm »

Aha, czyli nie zwałowałem go ;) Bo on się upierał przy tym, że to jest jedna walka i wykonuje po prostu drugie uderzenie, ale już nie zauważył tego, że nawet jeśli, to walka odbywa się w jednej taktyce :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Komputer taktyczny vs Żądza krwi
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 22, 2008, 12:09:04 pm »

Żeby obejść Komputer Taktyczny trzeba wykorzystać kartę typu Przewaga Taktyczna albo Zmylenie - bo o ile się nie mylę, to Komputer działa tylko raz podczas walki, ale nawet wykonując 50 ataków na turę nie uda się w końcu zaatakować taktyką inną niż posiadacz Komputera by sobie życzył ;) Zadziała raz w każdej walce i to wystarczy.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.