Kwietnia 26, 2024, 12:33:00 am

Autor Wątek: Przerażające znaki  (Przeczytany 1798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jerry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Irytujący Kłapouchy Gaduła ;)
    • Zobacz profil
Przerażające znaki
« dnia: Lipca 02, 2008, 10:28:34 pm »

Przerażające znaki można zagrać w dowolnej chwili. Gdy są w grze każdy gracz ma 1 akcję mniej (minimum 1).
1) Przeciwnik rzuca Pznaki w mojej turze przed wykonaniem mej ostatniej akcji. Czy mogę wykonać ostatnią akcję?
2) Na stole są Pznaki. Zaczyna się moja tura. Mam 2 akcje. Dostaję Wykrycie agentów. Zagrywam za akcję i zdejmuję PZnaki. Ile mam jeszcze akcji?
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Przerażające znaki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2008, 11:14:45 pm »

1) Z tym jest problem. W ten sposób można zabrać przeciwnikowi atak - osobiście uważam, że zagrana w tym momencie karta nie zabiera Graczowi ostatniej akcji, nawet jeśli wykonał jakieś wcześniej (tj. tą jedną gwarantowaną). Ale ja kieruje się pewną nie istniejącą w świetle zasad etyką :) (m. in. nie dopuszczam palenia kart).

2) Jeszcze dwie standardowe. "Odzyskujesz" je.
Zapisane

Jerry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Irytujący Kłapouchy Gaduła ;)
    • Zobacz profil
Odp: Przerażające znaki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 03, 2008, 09:28:24 pm »

1) Z tym jest problem. W ten sposób można zabrać przeciwnikowi atak - osobiście uważam, że zagrana w tym momencie karta nie zabiera Graczowi ostatniej akcji, nawet jeśli wykonał jakieś wcześniej (tj. tą jedną gwarantowaną). Ale ja kieruje się pewną nie istniejącą w świetle zasad etyką :) (m. in. nie dopuszczam palenia kart).

2) Jeszcze dwie standardowe. "Odzyskujesz" je.

ad 1) Etyka, etyką, lecz karta jest zagrywana w dowolnym momencie,  a nie np. na początku tury. Wobec czego zaczyna działać w momencie wyłożenia.
ad 2). Jak to odzyskuję? Przecież na początku tury straciłem już jedną akcję. Tę pierwszą.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Przerażające znaki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 03, 2008, 10:29:55 pm »

1) Dlatego mówię, że w świetle zasad jest to legalne i tak właśnie działa.

2) Miało być odzyskujesz "ją". Tą, która była zabrana przez Znaki. Od strony mechanicznej Znaki są dodatkową zasadą wprowadzoną do gry. Kiedy karta znika, wszyscy z powrotem mają 3 standardowe akcje w turze. Zużyłeś tylko jedną na Wykrycie Agentów - pozostają jeszcze dwie standardowe.
Zapisane