Zasady gry > Karty

Klein Helitek "Ważka"

<< < (5/5)

pretorianstalker:
Dokładnie, ze wszystkim zgadzam się w 100%, chociaż z tą placówką jest drobny problem. Niby pierwszą akcją musi być przejście na placówkę i niektórzy upierają się, że można przejść nie wychodząc. :) Ja jednak w 100% popieram powyższe rozwiązania. Ważka nie jest kartą ekwipunku należącą do któregokolwiek z wojowników znajdujących się w środku.

Marcino:

--- Cytat: Izzi w Maja 05, 2018, 12:21:25 pm ---
2. Ważka z wojownikiem + Uszkodzenie/Sabotaż
Nie można w ogóle zagrać uszkodzenia, bo ważka nie jest ekwipunkiem wojownika. Sabotaż na Bauhaus też nie odrzuci ważki.
[Malfunction! PLAY ON ANY WARRIOR AT ANY TIME. One of the affected warrior's weapons or equipment cards, chosen by you, is discarded.]
[Sabotage! PLAY AT ANY TIME. Choose one of the five corporations, the Brotherhood, or the Dark Legion. All the members of that organization in play must discard all of their equipment cards.]


--- Koniec cytatu ---

Tu jedynie widzę pewien zgrzyt....

Mam wątpliwość co do Uszkodzenia. Tu jest mowa o "affected equipment cards" co dla mnie nie jest równoznaczne z  "attached equipment cards". Należy tu rozumieć jako ekwipunek wywierający wpływ na wojownika, a nie dołączony.


Zdaje sobie sprawę, że to by stawiało Uszkodzenie na trochę lepszej pozycji niż Sabotaż :) ale to moje skromne zdanie

pretorianstalker:
Ważka jest zawsze dołączona do szwadronu. Nie jest dołączona do wojownika, ani nie jest kartą ekwipunku wojownika. Nie można interpretować tego tak jak mówisz, czyli jako ekwipunek wywierający wpływ na wojownika, bo tak samo można by wtedy odrzucić Triangulator i podobne karty, a nie można tego zrobić. Jeśli z karty wynika, że ekwipunek należy do wojownika to należy to rozumieć jako ekwipunek do niego dołączony. Co się stanie jeśli w Ważce będzie trzech wojowników? Czyj ekwipunek to będzie? Niczyj - karta nadal jest po prostu w Szwadronie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej