Marca 28, 2024, 11:15:08 am

Autor Wątek: Zakłócenia łączności  (Przeczytany 2271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Zakłócenia łączności
« dnia: Maja 14, 2006, 01:51:48 pm »

Cytuj
Diablerist:
Tego pytania jeszcze chyba nikt nie postawił. Ciekawi mnie czy zakłócając jakąś kartę przeciwnikowi przepadają akcje poświęcone na zagranie karty zakłóconej? Np. Gdy przeciwnik zagra Wiek Katastrof, a ja zakłócę to czy traci te 3 akcje, mimo że karta nie miała efektu na grę.

pretorianstalker:
Każda karta, której działanie zostało skontrowane, musiała być najpierw zagrana. Gracz traci wszystkie punkt akcji i akcje jakie poświęcił na jej działanie. Dlatego z zakłóceniem karty powinniśmy poczekać, aż przeciwnik wybierze sobie powiedzmy maksymalnie dużo wojowników na cel swojej fali prawości i wyrzuci powiedzmy 30 PA aby nas pogrzebać, a nie zakłócać zaraz po tym jak rzuci kartę na stół - wtedy powie, że chciał odrzucić tylko jednego  Punktów nie traci się na przykład w przypadku zakłócenia karty Wymiana - traci się tu tylko 1 akcję. Na działanie karty nie płacimy bowiem ani punktu. Wymieniamy je po prostu w odpowiednim stosunku.
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2009, 12:46:01 am wysłana przez Nekro »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Zakłócenia łączności
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2019, 11:29:33 pm »

Taka sytuacja (że zacytuje klasyka polskiego internetu ;)):
przeciwnik rzuca jakiegoś specjala, ja blokuję Zakłóceniem, on rąbie swoje Zakłóconko na moje.
Czy mogę zagrać kolejne Zakłócenie na ten specjal?
Albo inaczej - czy mogę zakłócić jego Zakłócenie, żeby moje zadziałało normalnie?

A jeszcze tak:
woj przeciwnika rzuca Sztukę - jadę Nieudanym Czarem - on blokuje mój Nieudany Zakłóceniem.
czy mogę Zakłócić jego Zakłócenie by czar nie działał, albo czy mogę zagrać drugi nieudany czar?
 
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Odp: Zakłócenia łączności
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 11, 2019, 01:33:05 am »

Zakłócenia zawsze zagrywasz na ostatnią zagraną kartę specjalną, więc nie ma problemu tworzyć piramidek zakłóceń, dlatego tak jak w twoim przykładzie:
Przeciwnik: dowolna specjalna
Ty: Zakłócenia
Przeciwnik: Zakłócenia
Ty: Zakłócenia
Przeciwnik: Zakłócenia
(...)
i tak do momentu, aż obaj powiecie pas.

W drugim przykładzie: jak Twój Nieudany został skontrowany to już drugiego Nieudanego rzucić nie możesz, ponieważ jest on kartą zagrywaną "natychmiast po", a od czasu rzucenia sztuki już zostały zagrane inne karty, więc nie jesteś już w momencie "natychmiast po".

Zapisane
Sic vis pacem, para bellum