Zasady gry > Zasady ogólne

Ukrywanie wojownika

(1/3) > >>

nowka:
Mam taki mały problem jak rozumieć zapisy na kratach zmuszających do ukrycia takich jak przyparcie do muru czy szok postrzałowy. W pierwszym przypadku jest napisane "wszyscy kontrolowani przez graczy wojownicy o W=7 lub więcej ukrywają się (chyba ze nie mogą tego zrobić)". Czy jeśli mam tylko jednego wojownika o W=8 to on ma się ukryć? Nie można ukrywać wojownika jeśli ma się tylko jednego, czy ta karta wyłącza tą zasadę? Jeśli nie to co się dzieje gdy mam dwóch wojowników o W większym niż 7? Wybieram którego z nich ukrywam? I taki sam dylemat w szoku postrzałowym, czy mogę rzucić to na wojownika jeśli gracz ma tylko jednego wojownika?

Diablerist:
Zasada jest taka, że nie możesz dobrowolnie ukryć się swoim jedynym Wojownikiem.
Go into cover - ukrywają się (są zmuszani), perform seek cover action - wykonanie akcji ukrycia.
W obu przypadkach karty te zmuszają do ukrycia.

pretorianstalker:
Karty te jednak nie omijają zakazów ukrywania się jeśli np dany wojownik taki zakaz posiada - np jest Pojazdem lub jest Toshiro ;) W innym wypadku chowa się, po czym w pierwszej wolnej akcji wychodzi z ukrycia.

Muleq:
Warto równiez pamietac ze takie karty jak Tchórzostwo, Zesłanie snu czy Surprising fire tez niestety nie zadziałaja na pojazdy czy Toshiro ;) Nawet ostrzał z Wielkiego Szaraka maja w dup... ;D

Lapson:
A co zrobić z takim fantem jak wystawienie Luterańskiego w ukryciu, przeciwnik chce go zaatakować z kohorty lub szwadronu i co ? walka jest przerwana po ujawnieniu tożsamości ukrytego?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej