Marca 29, 2024, 01:50:21 pm

Autor Wątek: Niucon - Wrocław, 11-12 X 2008  (Przeczytany 14993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Niucon - Wrocław, 11-12 X 2008
« dnia: Września 25, 2008, 02:36:44 pm »

Skoro turniej pewnie wypali to zakładam nowy temat. A więc mamy turniej "korytarzowy" na Niuconie 11-12.10.2008. Do tej pory zgłosili się:
1.Skoq
2.Roboraczek (Robert)
3.Troublestarter
4.Pretorianstalker
5.Lapson
6. Młody
7. Qulig
8. Dylu
9. Wąski
10. Harry
11. Zimoli
12. Nekro
13. Wybraniec22
14. Fungus
15. Diablerist (95%)
16. Muleq
Proszę o deklaracje dalsze ;) (Górny Śląsk, BB, Wawa, reszta świata...)
Jeśli nikt nie ma nic przeciwko to ja będę autorem modyfikacji zasad - postaram się je podać jak najszybciej - może już jutro.
Ze spraw organizacyjnych - dojazd - http://niucon.ifan.pl/home/dojazd
                                    - cena -    http://niucon.ifan.pl/home/cena
Będzie standardowy turniej (format zależny od ilości osób - ale wygląda na to, że grupy i finały  ;D ). Możliwy jest draft - ale to jeszcze niepewne info.

Zasady obowiązujące na turnieju:

1) STR - http://www.doomtrooper.pl/smf/index.php?topic=161.0  oczywiście z ograniczonym Pojmanym i Błędem Nawigacyjnym + erraty.
2) Zmiany w ograniczeniach ilości kart:
- Karty Promo  -
Dopuszczone (5 szt):
Luna
Michaelis Apostata
Nicholai
Przywódca Nefarytów
Ragathol

Częściowo zakazane:
Idealne Trafienie
Uduszenie

Całkowicie Zakazane:
Wszystkie pozostałe ;D


- Dodatkowe karty częściowo zakazane:
Owca na Rzeź
Trening
Całkowite Zaćmienie
Częściowe Przejęcie Kontroli

- Dodatkowe karty zakazane całkowicie:
Throwing It All Away
Wyspiarz Grinder

3) Dodatkowe zasady / wyjaśnienia:

1. Herold/Untouchable chroni przed Repudiate.
2. Palenie kart niedozwolone.
3. Gramy na przenoszenie się zdolności - Heretycka Diana może leczyć Legionistów, Legioniści mogą korzystać z Uleczenia Obrażeń i Przywołań itp.
4. Zwarta Formacja  - gramy zgodnie z ostatnimi wyjaśnieniami – czyli – ZF nie daje możliwości zabierania Wojowników przeciwnika bez jego zgody.
5. Dziwnych zasad pojazdów nie stosujemy (o zranieniu wojownika po odrzuceniu jego pojazdu i o możliwości zmuszenia do ukrycia gdy wojownik jest w pojeździe – wojownik w pojeździe nie może się ukrywać i tyle).
6. Zasady o jednym umocnieniu w grze, chyba że karta mówi inaczej nie ma, ale gramy, że gracz może mieć w danym momencie tylko jedne ARCHIWUM BRACTWA w grze.
7. Turniej rankingowy gramy do 40PZ, przy obecnej ilości chętnych  - system grupowy (2 grupy, mecz każdy z każdym w grupie, bez rewanżów) i pucharowo finały.
Punktacja w pojedynkach: 3pkt za zwycięstwo; 1,5pkt za remis (praktycznie niespotykana sytuacja) oraz podział punktów po 2pkt i 1pkt w przypadku, gdy jest pat, żaden z graczy nie osiągnął PZ potrzebnych do wygranej, ale któryś wypracował przewagę punktową (uwzględniam, bo już dwukrotnie zdarzyło się to Diableristowi :))) na turniejach) . Jeśli będą remisy w dużych punktach przy podsumowaniu grup, to w następnej kolejności decydować będzie bilans małych punktów. Z każdej Grupy wyjdą 4 najlepsze talie.

Co do punktów rankingowych – jeśli ktoś wymięknie w trakcie, otrzyma najmniejszą możliwą liczbę punktów czyli jeden, jeśli wymięknie więcej osób to wg kolejności wymiękania (w sensie ilości rozegranych pojedynków). Co oznacza, że jeśli ktoś zrezygnuje przed rozegraniem wszystkich swoich pojedynków w grupie to nawet osoba, która przegrała wszystkie pojedynki dostanie więcej punktów od nich.
Walkowery w ćwierćfinałach i wyżej dają najniższą pozycję z pucharu czyli ósmą w przypadku walkowera w ćwierćfinale, czwartą w półfinale. Przegrani ćwierćfinaliści zajmą miejsca od 5tego do 8ego - ich pozycja względem siebie będzie zależeć tylko od punktów w ćwierfinale; nie będą brane pod uwagę punkty z grup.
Puchar będzie wyglądał tak:
Grupa A:      ćwierćfinały:
A1                  A1 vs 4B
A2
A3                  A3 vs 2B
A4
Grupa B:
B1                 B1 vs 4A
B2
B3                 B3 vs A2
B4
...po to aby A1 z A2 oraz B1 z B2 mogli się spotkać dopiero w finale.

Start około 13.00 w sobotę – kto przybędzie pierwszy, niech zacznie zbierać ławki i krzesła w miarę możliwości, turniej rankingowy zaczniemy jak tylko zbierzemy sprzęt ;) (14.00?).
Oczywiście dozwolone są spóźnienia (wcześniej zgłoszone) w granicach rozsądku tj. 2-3h.
 
Ewentualny draft po standardowym turnieju rankingowym – na ten moment mamy układ starter+2inq - mało ale zawsze się podrafci. Cena zestawu - będzie ich 10 pewnie (może nawet więcej) to 15pln - lajtowo  - chętni do tej pory to:
1.Skoq
2.Pret
3.Trstarter
4.Lapson
5.Robert
6.Nekro
7.Wybraniec22
8.Wąski
9.Zimoli
10.Qlig
11.Młody
12.Harry
  - i reszta uczestników turnieju - podejrzewam, że stuffu starczy dla wszystkich ;)

(Info podstawowe o turnieju będę umieszczał w TYM POŚCIE, modyfikując go)

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2009, 10:29:42 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #1 dnia: Września 25, 2008, 02:56:24 pm »

bede miał 10 starterów do drafta, jak potrzeba wiecej to sie deklarujcie
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #2 dnia: Września 26, 2008, 07:15:36 pm »

Dodałem zasady - do czwartku przyszłego tygodnia czekam na sugestie zmian (GG, PW, Tel - kto ma, jak ktoś nie ma to prześlę ;)) , czekam również na deklaracje kolejnych graczy co do przybycia :)

Od razu zaznaczam, że nie będzie zasady o jednym takim samym umocnieniu na stole :P.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 09:24:11 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #3 dnia: Września 27, 2008, 11:00:50 am »

Jeżeli cena drafta będzie podobna do tej co ostatnio to się piszę :)
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #4 dnia: Września 27, 2008, 12:19:40 pm »

Od razu zaznaczam, że nie będzie zasady o jednym takim samym umocnieniu na stole :P.
Nie podoba mi się to. Jeśli już, to niech zasada odnosi się tylko do Archiwów. Bo mam wrażenie, że faworyzujesz Berty.

Nie podoba mi się też dopuszczanie takich Promo, które 90% graczy widziało tylko z daleka albo wcale. Szczególnie Wolfa (jest o wiele lepszy od Golemów), Sztyletów, Mocy, Spisków, Hunterów. Bo tak to tylko ty i Pret będziecie się mogli nimi wspomóc.

Rozważyłbym też dopuszczenie Grindera (ale tu już nie naciskam :P), bo kilku graczy miało mi za złe jak go ostatnio zbanowałem.

Uduszenie też mi się nie podoba - i tak jest za dużo kart wykluczających Wojowników.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2008, 12:24:36 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #5 dnia: Września 27, 2008, 12:26:00 pm »

Co do promek raczej się zgadzam z Diablerem - ale cóż organizator to organizator.

Ilość umocnień - może tak być... kiedyś tak grałem i było ok.

Grinder mi wisi, będzie się można podenerwować że ktoś Ci odrzuca rękę a potem kończy grę w drugiej turze :P - przynajmniej może zagramy 3 turnieje :P.

Z góry zaznaczam że jeżeli macie jakieś karty na sell weźcie je - gracze z Częstochowy o czym się ostatnio przekonaliście nie opływają w nadmierne ilości nawet podstawowych kart do każdej talii :)
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #6 dnia: Września 27, 2008, 02:14:46 pm »

Ok  - zmiany w zasadach w wyniku dyskusji - odsyłam do piewszego postu. Zmiany dotyczą Promo i Archiw.

UWAGA - info o drafcie w pierwszym poście ;)
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2008, 01:09:49 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #7 dnia: Września 28, 2008, 02:59:59 pm »

Na draft piszą się jeszcze Wąski i Zimoli. Nie wiem ile jeszcze osób może być jeżeli da rade to cała Częstochowa będzie drafcić :P.


Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #8 dnia: Września 28, 2008, 03:58:00 pm »

ze starterami to no problem, wezme 20 zagramy najwyzej z reszty w Steve Wondera , nie wiem na ile jest bosterów inq, to pytanie do posiadacza :)
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #9 dnia: Września 28, 2008, 04:59:52 pm »

A jedzie ktos z Krakowa? Sprawdzałem bilet kolejowy do Wrocławia i mi wyszło ponad 100 zł w obie strony :(. Niestety dla mnie to raczej za drogo. Gdyby znalazło sie paru chetnych to oferuje sie jako szofer! Dodatkowo jakies 60 boosterków Inqwizycji by sie znalało do Drafta! ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #10 dnia: Września 28, 2008, 05:04:02 pm »

Nie jestem właścicielem samochodu ale sądzę że możesz jechać z nami - będziemy jechać z krakowa (4 os) do Cze-wy (kolejne 3 os) tyle że wtedy już 2 samochody z Cze-wy :P. Więc jak co to daj znać :),
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #11 dnia: Września 28, 2008, 05:33:16 pm »

Sam chciałem zaproponowac swój samochód ale skoro macie to chetnie sie z Wami zabiore. Blizej turnieju dam Wam jeszce znac na 100% ale wydaje mi sie ze w zaistniałej sytuacji mozecie mnie liczyc na turnieju. No chyba ze znowu mnie jakis wirus dopadnie ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #12 dnia: Września 28, 2008, 11:32:09 pm »

Mam nadzieję że przybędziesz i od razu weźmiesz też inq - to wszyscy mogliby drafcić ;) Co do biletów kolejowych - ja najczęściej używam biletu weekendowego/wycieczkowego na zwykłe pociągi pośpieszne i osobowe - 69pln zdaje się - i mogę jechać np do Jeleniej Góry i z powrotem  ;D - od piątku 18.00 do poniedziałku do 6.00 rano bilet ten działa - to chyba najtańsza pociągowa opcja, jak się nie jest już studentem ;)
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2008, 11:36:49 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #13 dnia: Września 29, 2008, 01:15:20 am »

nawet jak sie jest to taniej nie wyjdzie ;)
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Turniej we Wrocławiu - Niucon 2008 - 11-12.10.2008
« Odpowiedź #14 dnia: Września 29, 2008, 11:38:20 am »

Tak wpadłem na pomysł by może wystawić aukcje na allegro że jest turniej tego i tego... (wiele to nie będzie kosztować) a sądzę że może kogoś skusić, w końcu jest dużo graczy ale jakoś nie chce im się grać na turniejach. A Wrocław to dobra lokalizacja.
Zapisane