Kwietnia 25, 2024, 09:10:40 pm

Autor Wątek: Nowy konkurs na homemade'y :)  (Przeczytany 13812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Nowy konkurs na homemade'y :)
« dnia: Września 30, 2008, 11:36:35 am »

Widzę, że ludzie pytają o kolejny konkurs, a więc powiem tak - nie ma problemu. Wrześniowy etap jest ostatnim etapem ostatniego konkursu. Już jutro poznamy zwycięzców itd... Nowy konkurs można rozpocząć już od października. Jest tylko jedno ale - na chwilę obecną nie mam niczego co mógłbym przeznaczyć na nagrody, a w związku ze śerdnią sytuacją finansową nie mam też specjalnej motywacji aby wejść w posiadanie czegoś co można jako nagordę oddać ;) Jeśli w trakcie konkursu coś ciekawego wpadnie mi w ręce to dam znać co będzie nagrodą. Jeśli nie - może po prostu będzie to pare kart do DT. Mam nadzieję, że nie tylko ewentualne nagrody są motywacją ;) Do udziału w konkursie zapraszam wszystkich - nie tylko tych, którzy brali udział w poprzednim i pewnie wezmą udział w następnym.

Zasady:
-do dnia 10 każdego miesiąca (od października zaczynając) można nadsyłać propozycje na mój adres email, PW lub w postaci linku poprzez GG.
-od dnia 11 zaczyna się głosowanie. Każdy uczestnik oraz niektórzy inni użytkownicy fourm mogą zagłosować (dokładniejsze informacje dalej). Głosowanie polega na wybraniu 5 waszym zdaniem najlepszych kart i ułożeniu ich w kolejności. Za pierwsze miejsce 5pkt, za drugie 4pkt itd. Ostatniego dnia miesiąca zliczam pkt i układam ranking uczestników - pkt przydzielane są na podobnej zasadzie - pierwszy uczestnik dostaje tyle pkt ilu było uczestników, ostatni dostaje 1pkt.
-oceny oczywiście mogąbyć przyznawane według tzw "widzi mi się", ale dobrze by było, aby były oparte na kilku aspektach (aby uniknać niepotrzebnych sporów i wrażenia, że głosujemy pod nagrody):
*pomysł
*wykonanie od strony technicznej - obróbka graficzna, gotowość do druku bez zbędnych poprawek itd
*zgodność z zasadami
*zgodność z założeniami świata Kronik Mutantów - w przypadku Darów, Sztuki, Bohaterów mile widziane podpieranie się książkami MC/WZ etc
*ewentualne błedy typu literówki i inne niedociągnięcia i niejasności
*innowacje - zarówno na plus jak i na minus - ciekawe rozwiązania mogą być nagradzane, ale zbyt ciekawe niekoniecznie (niekoniecznie pożądanym jest dodawanie zasad wymagających wykorzystywania rzeczy typu kostka, a zwłaszcza kostka inna niż k6, monety były już w DT więc osobiście nie potępiam, choć i nie pochwalam).
*zbalansowanie - nie polecam tworzyć kart typu gamebreaker jak Throwing, ani kart typu Tępe ostrze

Konkurs trwa przez 5 miesięcy. Jeśli jakiś etap się nie odbędzie z takiego czy innego powodu (np mniej niż 5 uczestników) to konkurs automatycznie przeciąga się na kolejny miesiąc, tak aby w sumie trwał 5 miesięcy.

Głosować mogą:
-autorzy kart, biorący udział w konursie
-osoby, które mają powyżej 50 postów na forum
-osoby, które chociaż raz brały udział w dowolnym turnieju organizowanym poprzez forum

Karty każdy uczestik wykonuje samodzielnie - jeśli karty w dziwny sposób będą do siebie podobne zastrzegam sobie prawo do zbadania sprawy i ewentualnie nie wystawienia wszystkich podobnych kart w danym etapie konkursu :)

UWAGA! Dodatkowo będzie można zdobyć pkt do rankingu za poprawne wytypowanie autorów kart. Jeśli do końca miesiąca uczestnik prześle poprawne typowanie (100% zgodności ze stanem faktycznym) dostanie dodatkowo 1pkt na koniec danego etapu (pkt doliczany do pkt za zajęcie określonego miejsca w danym etapie, np zwycięzca etapu w którym wzięło udział 7 uczestników i który poprawnie wytypował wszystkich autorów, uzyska 8 pkt na koniec miesiąca).
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #1 dnia: Września 30, 2008, 12:11:16 pm »

Mam nadzieję, że nie tylko ewentualne nagrody są motywacją ;)
Jasne prestiż przede wszystkim :) A co jest do wygrania w etapie, który się kończy? :P

UWAGA! Dodatkowo będzie można zdobyć pkt do rankingu za poprawne wytypowanie autorów kart. Jeśli do końca miesiąca uczestnik prześle poprawne typowanie (100% zgodności ze stanem faktycznym) dostanie dodatkowo 1pkt na koniec danego etapu (pkt doliczany do pkt za zajęcie określonego miejsca w danym etapie, np zwycięzca etapu w którym wzięło udział 7 uczestników i który poprawnie wytypował wszystkich autorów, uzyska 8 pkt na koniec miesiąca).
Hehe, szkoda, że dopiero teraz. Miałbym większe szanse na zwycięstwo :P Ale trzeba przyznać, że będzie coraz trudniej. Wiele osób, które było poznać bardzo łatwo zaczęło się porządnie kamuflować (wręcz podszywać pod innych ;) ).
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 14, 2009, 09:24:41 am »

Co powiecie na nowy konkurs? :) Zasady jak w pierwszym poście - zaczęlibyśmy od kwietnia. Deklarujcie się - jeśli zbierze się sensowna ilość chętnych to coś zrobimy. Nie wiem jeszcze kto byłby "organizatorem", ja czy Nekro :) Ale to się zobaczy... Co do nagród - zależą od organizatora ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2009, 09:28:25 am »

Od razu mówię, że nie mam czasu.
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 14, 2009, 10:00:14 am »

Marqwitch ostatnio sporo kart robił jak z nim gadałem. Co do mnie mimo iż mam sporo pomysłów nie wiem czy znajdę czas na ich realizowanie - szukanie rysunków ich obróbka itd to jednak trochę czasu. A na pewno zastanowienie się czy karta nie będzie mieć errorów.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 14, 2009, 10:10:13 pm »

Jaki entuzjazm :D No nic poczekamy jeszcze. Chętni zgłaszać się.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 15, 2009, 01:00:09 pm »

Sądzę iż chętni jak tylko przeczytali o wznowieniu konkursu to i tak przyślą swoje dzieła (wtedy się zobaczy czy jest 5 prac). A nikt się nie deklaruje na pewno bo zawsze coś może przeszkodzić. Ja sądzę że będzie ok :)
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2009, 07:52:20 pm »

Co prawda ja raczej kart nie zrobie ale musze przyznac ze bardzo fajnie oceniało mi sie Wasze prace i pomysły ;). Szczerze powiedziawszy troche mi nawet brakuje tego konkursu. Wiec chłopaki do roboty ;D!
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2009, 08:34:25 pm »

Myślę, że mógłbym się pobawić.
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 20, 2009, 06:09:40 pm »

Pret napisz ilu chętnych przysłało swoje karty.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 20, 2009, 07:07:25 pm »

Nikt
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 20, 2009, 07:34:38 pm »

To nie dużo ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 20, 2009, 11:03:08 pm »

Ja niedługo prześle ;)
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 21, 2009, 07:24:14 am »

w sumie też mam kartę :P Tylko obrazka mi brakuje.
Zapisane

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Nowy konkurs na homemade'y :)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 21, 2009, 07:13:43 pm »

Cytuj
Fonts used for the cards:
Title - Copperplate Gothic Bold, all caps, 22 pts
Text - Times New Roman 20pts, the text alignement should be 'centered'
Stats - Times New Roman 36pts
The text and title sometimes require smaller fonts to fit everything inside the limited space available.

Coś mi za duże to wychodzi w Photoshopie, jak używam tych rozmiarów, co napisali...
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)