Kwietnia 19, 2024, 10:31:09 am
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do dołu

Autor Wątek: Falkon - Lublin, 15-16 XI 2008  (Przeczytany 28759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #45 dnia: Października 28, 2008, 11:53:33 pm »

mam jeszcze jeden pomysł : mysle ze mozna by (zakładając ze bedzie około 16zawodników) rozegrac równoczesnie drugą faze pucharową z zawodników zajmujących miejsca od 9-16

jest tego taka zaleta ze nawet gracz któremu nie poszło w grupie bedzie mógł zając miejsce w pierwszej 10, druga zaleta to taka ze skonczyłby sie problem z przeliczaniem punktów na ranking bo kazdy zdobyłby konkretne miejsce.

wadą (?) tego rozwiązania jest to ze zawodnicy którzy odpadliby z cwiercfinału musieliby rozegrac po meczu (a nawet chyba po 2 mecze) zeby ustalic miejsca odpowiednio 5-8 i i 13-16

namotałem ;> ??
Ale po co? Skoro Skoq przedstawił łatwą metodę liczenia pozostałych miejsc? A jak będzie nas 18stu to daje każdemu z przegranych do rozegrania 9 meczy...
Co do szansy na znalezienie się w 10tce to równie dobrze, ktoś komu grupa poszła nieźle ma szansę drastycznie pogorszyć swoją pozycję. Taki przykładowy Pret lub Fungus. Poza tym bajzel z ćwierćfinalistami.
Jak ktoś chce sobie więcej pograć to niech się dobierze w pary z graczami, z którymi się chce zmierzyć. Ja tak zrobiłem we Wrocku i byłem bardzo usatysfakcjonowany grami "nierankingowymi". Tylko z Wybrańcem nie udało mi się zagrać.
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #46 dnia: Października 29, 2008, 02:47:11 am »

Jak będzie nas 18tu to po jednym ostatnim z kazdej grupy zagrają o miano ostatniego :P
Nie to zebym narzekał ale na ost turnieju zająłem ost miejsce, mimo iz w tej lidze która nie była brana pod uwage pokonałem 3os z drugiej grupy. Poza tym teoretycznie wszystkie mecze powinny sie zakonczyc w tym samym czasie ponieważ kazdemu po fazie grupowej wypadnie zagrac 3 mecze.

co do pogorszenia pozycji to znaczyc to bedzie ze poziom grup po prostu nie był równy

dlaczego bajzel z cwiercfinalistami ? wszystko mozna rozrysowac
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2008, 02:51:56 am wysłana przez Troublestarter »
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #47 dnia: Października 29, 2008, 08:59:09 am »

Taak Andrew - wszystko rozrysujemy... - jak we Wrocku? Wszyscy chcieli grać tylko jakoś nikt wyników nie zapisywał (poza Pretem) - dopóki "krzyczałem" i przypominałem, żeby wszyscy pisali punkty to było ok - jak zacząłem grać z Diableristem i później ćwierćfinał odpuszczając sobie to pilnowanie, to jakoś wszyscy sobie darowali  - i to jest bałagan a później problem jak kogoś upozycjonować po turnieju. Do tego mam wrażenie, że rozgrywanie "drugiej" ligi to nieco przeczy sensowi istnienia grup w ogóle - po co grupy - zagrajmy od razu każdy z każdym w 15 osób i 8 wyjdzie - i nie będzie kombinowania - tylko tyle że to będzie dłuuugo trwało - przypominam Andrew że mamy jeden atak w turze na gracza i nie ma discardu - w Krakowie zdaje się tak graliście w zeszłym roku? I to w 9 osób zdaje się - i co? krótko to trwało? ;D
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #48 dnia: Października 29, 2008, 10:23:37 am »

Nie upieram sie przy tym pomysle, ale dlaczego od razu przeczy ? grupy są po to w tym przypadku zeby podzielic kto gra w którym finale (przeciez to chyba róznica czy walczysz o 1 czy o 9 miejsce).
To normalne ze nie chce sie ludziom zapisywac ale nie mów ze nie da sie tego dopilnowac.
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #49 dnia: Października 29, 2008, 01:59:31 pm »

Ale po co jakiś podział kto w którym finale gra? To by wyniknęło z gry każdy z każdym w 15 osób też - 8 wychodzi, reszta jest od razu poukładana - kto jakie miejsce zajął od 9 do 18 - to już lepsze rozwiązanie niż grupy-finały-liga. Pamiętajmy o czasie Andrzeju - to najważniejszy powód dla którego jestem przeciw drugiej lidze, druga sprawa to upilnowanie kolejności gier i wyników kazdej gry - może i da się upilnować ale niestety jest to bardzo trudne - co robić jak nie będzie wyników części gier? Ja nie miałem ich praktycznie poza Pretem, więc z góry anulowałem pomysł ligowy - a co jak będziesz miał połowę? 

Generalnie system grupy-finały-druga liga ma w zasadzie dwie opcje "drugiej ligi":
1)z dublowaniem gry - wg tego pomysłu najpierw w swojej grupie grasz z przeciwnikiem A, później to samo w "drugiej lidze", jeśli A nie przejdzie do finałów -wtedy trzeba liczyć jako ważne tylko wyniki drugiej ligi, zapominając o wynikach pierwotnych grup dla osób które z nich nie wyszły.
2)bez dublowania gry - wyniki z grup są ważne, ale "przegrani" z grupy A grają tylko z przeciwnikami z grupy B (A nie gra z A po raz drugi) - powstaje dopełniona lista gier i miejsc osiągniętych w turnieju.

OBIE OPCJE SĄ CZASOCHŁONNE! I możemy nie zdążyć...

Ja jestem za Grupami tradycyjnymi i finałami - żeby czasu na drafty starczyło ;)
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2008, 02:02:16 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #50 dnia: Października 30, 2008, 07:02:21 pm »

osobiscie uwazam, ze miejsca >8 nalezaloby jednak rozstrzygnac grajac, a nie kalkulujac.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #51 dnia: Października 31, 2008, 12:06:56 am »

Lechu - przecież te miejsca również wynikają z gry, a nie z kalkulacji - kalkulacji trzeba użyć jak mamy nierówne grupy - np 8 i 7 osób (tak było we Wrocku na Niuconie), żeby wyniki zawodników z różnych grup były porównywalne (ale cały czas wyniki gier decydują - kalkulacja to tylko wprowadzenie wspólnego mianownika dla nierównolicznych grup) - a gdy mamy równe grupy to mamy wyniki małych i dużych punktów z gier i tylko z gier właśnie. Diablerist słusznie zauważył - jak mało grania to w wolnej chwili można przecież z każdym pograć nierankingowo - fun też jest przecież... ;D

Ok, ale co ja się tu wykłócam - organizator turnieju zadecyduje - byleby dało się jednoznacznie określić kto które miejsce zajął... ;D
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2008, 10:58:33 am wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

wybraniec22

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 370
  • Znawca Sztuk - Zabijania
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #52 dnia: Października 31, 2008, 11:01:56 am »

Witam. Niestety ja do samego konca nie wiem czy bede   :(. Narazie jest 50 - 50 %. Apropos. Niemusieliscie zmieniac zasad tyrniejowych ze wzgledu na moja poprzednia talie ;D. Ale z drugiej strony dzieki nim mam 2 asa w rekawie ;D Mam nadzieje ze bede mogl przyjechac i ...
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #53 dnia: Października 31, 2008, 11:25:08 am »

Pomysł wyszedł ode mnie i nie jest bynajmniej odpowiedzią na twoją talię ;) Myślę, że spokojnie bym rozjechał ten twój badziew, gdybyś się nie zasłaniał potrzebą snu :P Już dawno chciałem, żeby zrobić turniej bez discardu - Andrzej się zgodził, tylko niepotrzebnie połączył go z ograniczeniem ataków :-\
Zapisane

wybraniec22

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 370
  • Znawca Sztuk - Zabijania
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #54 dnia: Października 31, 2008, 11:42:14 am »

No ale nic moze teraz bedziemy razem w grupie to zobaczymy kto wygra jezeli oczywiscie dam rade przyjechac
Zapisane

Puki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #55 dnia: Października 31, 2008, 02:18:56 pm »

Hej wszystkim. Je raczej się pojawię. Wkońcu jak już wspomniał Skoqu mieszkam obecnie w Lublinie i nie mam daleko  ;D Ale nie pamiętam już jak się w DT talie składa i jak dokładnie zasady wyglądają ;D. Co najwyżej uścisnę każdemu rękę wypije hektolitry piwa i pójdę ( albo raczej potoczę  ;D) się do domu. Chociaż w drafta to bym zagrał jeśli są jeszcze miejsca :)
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #56 dnia: Października 31, 2008, 03:17:06 pm »

Dobra, dobra Puki - tego się nie zapomina, jak jazdy na rowerze :P Składaj co tam masz i do boju (najwyżej będziesz miał Bertę ;D ) - grunt to się nagrać .... A co do drafta - to raczej nie powinno być problemu, prawda Andrzeju?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #57 dnia: Października 31, 2008, 10:04:37 pm »

Witam,
niestety wciąż w Krk nie mam neta więc nie jestem na bieżąco.

Co do mojej skromnej osoby to będę na 98% (Wąski też). - raczej łatwo będzie przewidzieć że znów będzie spora ekipa z Cze-wy.

Pozdro dla wszystkich!!! :)
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #58 dnia: Października 31, 2008, 11:44:32 pm »

Z draftem nie ma problemu,stuffu wystarczyc powinno na dwa drafty po 17osób wiec jest spora rezerwa, startery i inq  juz mam,na wz i morta jeszcze czekam
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Lublinie : Falkon 2008 15-16 listopada
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 01, 2008, 12:54:09 pm »

Wyglada na to ze moje negocjacje zakonczyły sie pełnym sukcesem ;) Jezeli cos nagłego mi nie wypadnie to tez sie pisze na Turniej!!
W zwiazku z tym mam pare uwag do zasad. Moze zamiast banowac pewne karty poprostu ustalimy zasade ze na Turnieju, Discard nie obowiazuje. Przede wszytskim chodzi mi tu o karte Pound of flesh która poza discardem ma jeszce dwie inne zalety a jest zbanowana.
Czy zasade o jednym umocnieniu w grze stosujemy tylko do Archiwów czy do wszystkich umocnien np Kompleksów?
Natomiast jeden wjazd na psute to juz chyba lekki hardcore ;) Obawiam sie kilkugodzinnych pojedynków co promuje zdecydowanie Grube Berty Skoqa ;) Przyznaj sie Andrzej ze reguły ustalałes wspólnie z Piotrkiem ;) Aby zmobilizowac Graczy do szybszej gry przyznawałbym za zwyciestwo małe pkt za kazda minute ponizej godziny ;D.
W sprawie ustalania konkretnych miejsc najlepszym roziwazaniem wg mnie było rozwiazanie z Wrocławia. W grupach jeszce kazdy jakos notuje swoje wyniki ale od cwierfinałow generlanie zaczyna panowac chaos  ;) Zobaczycie ze przy tych zasadach pojedynki beda niemiłosiernie dłuuugie a czas jednak mamy ograniczony.
PS.
Ilu chłopaków bedzie z Czewy? Z tego co widze chyba w jedno auto i tak sie nie zmieścimy. Bo mam nadzieje ze jedziemy razem ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2008, 01:16:35 pm wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do góry